Yeni Sezonda 80’ler Modasına Dönüş Sinyalleri

Yeni Sezonda 80’ler Modasına Dönüş Sinyalleri
7 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 273 kez okundu.

2017-2018 Sonbahar-Kış Trendi: 80’ler Modasına Dönüş

2017-2018 Sonbahar-Kış trendleri içerisinde en çok dikkat çeken konulardan bir tanesi; 80’li yıllara dönüş sinyalleri oldu. 2018 kış modasını etkisi altına alan akımlarda; bu dönüşün sinyallerini net bir şekilde gözlemledik. New York’tan Paris’e, Milano’dan dünyanın en gözde moda haftalarına kadar birçok önemli günde, 80’li yılları anımsatan önemli tasarımlar dikkat çekti. 2017-2018 Sonbahar-Kış moda trendleri içerisinde güçlü bir şekilde yerini alan bu akım; yeni sezonda farklı bir stile bürünerek, etkileyici bir görünüm arayanlar için bulunmaz bir fırsat olacak.

yeni sezon moda trendleri

Yeni sezonun moda trendleri içerisinde yerini alan 1980’li yıllar akımı; o dönemin bütün ürünlerini kapsayacak bir yapı ile karşımıza çıkıyor. Bunun için biraz geçmiş dönem koleksiyonlarını incelemek ve hafıza tazelemek gerek. Biraz bu konuda sizlere yardımcı olalım ve ufkunuzu genişletelim. O dönem metalik renk etkisi bir hayli fazla idi. Ayrıca geniş omuz ve yüksek bel pantolon detayı da yine o dönemin modasına yön veriyordu. Bunun yanı sıra kadifeler, drapeler, vinil kumaşlar da hiç kuşkusuz ki; 1980’li yılların önemli parçalarından. Fakat burada dikkat edilmesi gereken o döneminde gözde parçalarını olduğu gibi giymek yerine, günümüze uyarlanmış olan ve daha modern bir yorumla karşımıza çıkan ürünleri tercih etmek. Retro bir akımla yeniden yorumlanan bu trendler; günümüze de son derece güzel bir şekilde uyarlanmış durumda.

Moda trendleri denilince herkesin aklına yeni sezonda hep görmediğimiz ürünleri görmek geliyor. Aslında moda biraz da eskinin günümüze uyarlanmasıdır. Bu şekilde modayı yorumlama konusunda kendiniz de bir şeyler katabilir ve farklılığı yansıtabilirsiniz. Biraz takip, biraz çaba ve biraz da öz güven ile modaya ayak uydurmanız hiç de zor olmayacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git