Yemek Odanızın Dizaynından Kişilik Testi

Yemek Odanızın Dizaynından Kişilik Testi
19 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.019 kez okundu.

Yemek Odanızın Dizaynından Kişilik Testi

Yemek odası da kişiliği yansıtır mı demeyin. Aslında evin en az kullanılan alanı gibi düşünülen yemek odaları gerçekte insanların en büyük zevkle vakit geçirdiği, en doğal ihtiyacını karşıladığı bir mekan olarak kişiliğini yansıtıyor.

İncelediğinizde siz de göreceksiniz ki, bilinçsiz bir şekilde yemek odanızı kişiliğinize göre dizayn etmiş olacaksınız.

Kadife Kumaş Sandayeli Yemek Odası Takımı

Kadife Kumaşlı Sandalyelerden Oluşan Yemek Odaları

Kadife kumaş, kimileri tarafından basit ve eski bir görünüm verdiği düşünülür, ancak aslında zarifliğin ve zenginliğin görünümünü ifade eder. Bu tip sandalyelerden oluşan yemek odaları sahipleri, misafirlerini ağırlarken, en cömert yönlerini ortaya koyuyor.

Ahşap Yemek Odası Takımı

Ahşap Sandalyelerle Modern ve Dost Sever Bir Görünüm

Ahşap ayaklı sandalyeler genelde balkonda kullanılır diye düşünmeyin. Aslında modern ev yapılarında daha çok tercih edilen ahşap sandalyeler daha çok gençlere ve genç kalanlara hitap ediyor. 5 çaylarını seven, dostlarıyla uzun uzun oturmaktan zevk alanlar; bu tip sandalyeleri kullanma eğiliminde oluyor.

Modern Çizgili Yemek Odası Takımı

Çizgilerle Akıllı Bir Kişilik

Genelde zeki ve matematik düşkünü kişiler evlerinin diğer bölümlerinde olduğu gibi, yemek odalarında da çizgili dekora yatkın olurlar. Eğer çok fazla çizgi görürseniz bilin ki, karşınızdaki kişi zeka küpü.

Büyük Koltuklu Yemek Odası Takımı

Büyük Koltuklarla Kapsayıcı ve Zengin

Yemek odası sandalyelerini büyük koltuklardan oluşmasını tercih edenler, genelde keyfine düşkün kişiliklerdir. Yemeğin tadını çıkaran, dostlarını ve yemek arkadaşlarına mükemmel bir ev sahipliği yapmak için çırpınan bu kişilik, kendisi de bundan zevk alıp, tadını çıkartmaktan geri durmaz.

Aynalı Yemek Odası Takımı

Aynalarla Şeffaflık

Yemek odasında aynanın ne işi var diye düşünmeyin. Aslında en çok yemek odalarında bulunan dolaplarda ayna kullanılır. Bu tip yemek odalarına ise daha şeffaflıktan yana olan kişiler yönelir. Ferahlık, açıklık ve şeffaflık en önemli kişilik özelliği olanlar yemek odalarını aynalarla doldurabiliyor.

Minderli Yemek Odası Takımı

Minderlerle Konfor ve Rahatlık

Gelelim “yemek yerken dünya yansa umurumda olmaz” diyen kişiliklere. Onlar gerçekten dünyanın bile yanmasını umursamayacakları için, yemek odalarının en konforlu, en rahat biçimde dizayn edilmesinden yana olurlar. Örneğin; koltukların etraflarına eklenen minderler, zaten pofuduk olan koltuklar, çok yüksek olmayan bir masa ve en önemlisi oturma koltuklarına en yakın yemek masası bu tip kişiliklerin tercihleri arasındadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git