Yaz Makyajında Eyeliner Kullanımı

Yaz Makyajında Eyeliner Kullanımı
4 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 979 kez okundu.

Yaz Makyajında Eyeliner Kullanımı

Yaza uygun makyaj yaz makyajında diğer sezonlarda olduğu gibi eyeliner sıkça tercih ediliyor. Ancak tercih edilecek olan eyelinerin daha uzun süre kalıcılık sağlaması gerekiyor. Siyah, kahverengi tonları olabilir, doğal duracağı için. Lacivert de yine yaz makyajında tercih edilebilecek olan eyeliner arasında yer almaktadır. Tek başına kullanabileceğiniz gibi, makyaj içerisinde de tercih edebilirsiniz. Eyelineri rahat uygulamak için adım adım hareket edilmelidir.

Yaz Makyajında Eyeliner Kullanımı

İlk olarak eyeliner fırçasını elimize alıyoruz ve ürünümüze birazcık sürerek, gözü dip kısmından başlayacak şekilde uygulamaya başlıyoruz. Daha sonra fırçayı ters çevirerek, gözün iç kısmından dışarıya doğru uyguluyoruz. Dış kısmında biraz daha keskin ve belirgin görünüm elde edebilirsiniz. Uzun ve sivri bir kuyruk istiyorsanız; eyelinera biraz daha fırçayı sürerek gözün dış kısmına uygulamalısınız.

En sık yaşanan sorun; çizilen çizginin kırılmasıdır. Bu yüzden katlanma bölgesi ve kirpik dibi arasında kalan bölgede çizgiyi oluşturmak gerekiyor. Yaz makyajında genel olarak ince eyeliner tavsiye edilmelidir. Zira yoğun eyeliner uygulaması makyajı koyulaştırmaktadır ve bu yüzden yaza uygun makyaj ortaya çıkmamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git