Yanlış Sütyen Giydiğinizi Gösteren 6 İpucu

Yanlış Sütyen Giydiğinizi Gösteren 6 İpucu
10 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 647 kez okundu.

6 Adımda Yanlış Sütyen Seçimi

Kendinizi rahat ve mutlu hissetmek için iç çamaşırı seçimine özen göstermeniz ve doğru iç çamaşırını seçmeniz gerekiyor. Eğer kendinizi rahatsız hissediyorsanız; yanlış iç çamaşırı tercih etmişsiniz demektir. Özellikle de sütyen seçiminde bayanlar olarak bu sorunu sıkça yaşarız. Şimdi yanlış sütyen seçtiğinizi gösteren 6 ipucunu sizlerle paylaşacağız.

Göğüs sağlığı için; seçeceğiniz sütyenin mutlaka göğüs ve sırt yapınıza göre uygun, kendinizi rahat ve mutlu hissedeceğiniz bir modelde olmasına dikkat etmelisiniz. 

Günlük sütyen, özel günler için şık bir sütyen ve kıyafetlerle ya da elbiselerle açığa çıkan seksi bir sütyen derken; çekmecemiz de farklı sütyen modelleri ile adeta dolup taşıyor. Peki, bu sütyenleri gerçekten kendimizi rahat hissedebileceğimiz bir şekilde mi seçtik? İşte asıl önemli olan nokta da burada yatıyor. Çünkü yanlış bir sütyen seçimi; bizi oldukça mutsuz edeceği gibi, kolay hareket etmemizin de önüne geçecektir. Sütyeninizi doğru bir şekilde seçip seçmediğinizi görmeniz adına, yanlış sütyen seçimi ile alakalı ipuçlarını sizlere sunuyoruz.

Yanlış Sütyen Seçtiğinizi Gösteren İpuçları

  • Eğer dışarıdayken, bir an önce eve gideyim ve şu iç çamaşırından kurtulayım düşüncesi kafanızda varsa; o sütyen kesinlikle sizin göğüs yapınızı uygun değildir. Tabi ki kadınlar olarak sütyensiz kendimizi daha rahat hissederiz, ancak kafamızda beliren bu aceleci düşünce, doğru sütyeni tercih etmediğimizden kaynaklanıyordur. Yanlış beden, kalın sütyen seçimi gibi nedenler; kendimizi bir an önce eve atıp, sütyeni üzerimizden çıkarma düşüncesini bizleri itmektedir.
  • Askılı sütyenlerde eğer askılar adeta alıp başını gidiyor ve sürekli omuzlarınızdan düşüyorsa; bu da yanlış sütyen seçiminden kaynaklanmaktadır. Eğer askılar sürekli omzunuzdan düşüp duruyorsa ve omzunuza acı veriyorsa; mutlaka sütyeninizi değiştirmeli ve askısız tasarımları tercih etmelisiniz.
  • Göğsümüze inanılmaz acı veren ve adeta göğsü delip geçecekmiş gibi düşünmemize neden olan sütyenler yine yanlış seçimle alakalı bir durumdur. Genelde bu hissi; metal sütyenlerde yaşarız ve sütyenin metali göğsümüze batarak bizleri rahatsız eder. Sütyenin metali göğsünüze baskı yapmamalı ve aynı zamanda da havada kalmamalıdır. Seçim yaparken mutlaka göğüs ve sırt ölçünüzü dikkate alın.
  • Bazen bir mağazada çok şık bir sütyen görürüz ve onun büyüklüğüne bakmadan satın alırız. Daha sonra da giyerken ciddi zorluklar yaşarız. Şık olmasına rağmen, bizim göğüs ve sırt ölçümüze uygun olmadığı için sütyen küçük gelir ve adeta patlayacakmış gibi üzerimizde durarak, bizleri rahatsız eder. Aynı zamanda göğüs sağlığı için de; bu tür sütyenlerden uzak durmalı ve göğüslerimizi sıkacak olan küçük sütyenleri tercih etmemeliyiz.
  • Sütyen seçiminde yapılan hatalardan bir tanesi de; göğüs ölçümüzü dikkate alıp, sırt ölçümüzü önemsemememizden kaynaklanıyor. İç çamaşırı satın alırken mutlaka arka kısmın ölçüsünü de dikkate almalı ve sadece ön kısmı hesaba katmamalıyız. İkisine de dikkat ederek, vücudumuz için en uygun yapıdaki modeli temin etmeliyiz.
  • Bir sütyenin size göre olup olmadığını anlamak için; sütyen bandının altına mutlaka parmağınızı sokmayı deneyin. Sütyenin arka bandının sırtınıza baskı yapmanızı ya da havada kalması; yanlış sütyen seçtiğinizi gösteren bir durumdur. Parmağınızın arka banttan rahat bir şekilde geçmesi gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git