Vücut Yapısına Göre Muazzam Tesettür Etek Kombinleri

Vücut Yapısına Göre Muazzam Tesettür Etek Kombinleri

Ne yazık ki; her insan istediği fiziğe sahip olamayabiliyor. Bu sebeple vücut tipine göre etek seçimleri konusunda çoğu kadının kafası karışıyor ve yapacağı tercihler arasında kararsız kalabiliyor. Bu yazımızda sizlere yardımcı olacak püf noktalardan bahsedeceğiz. Bilindiği üzere tesettürde etek en rahat kullanılan kıyafetlerden biridir. Keza bu severek giydiğimiz etek modellerinin bazıları bizi kilolu gösterebiliyor. Bu gibi sorunlardan kurtulmanın ilk hususu vücut tipimizi kavramamız gerektiğidir.

Kilolu Kapalı Kadınlar İçin Siyah Etek Modeli

Etek tercihlerinizde renkler ve desenlere çok dikkat etmelisiniz ki; bildiğimiz üzere vücut tipiniz ile birleşince büyük önem taşıyor. Kilolu bir bayan iseniz, daha koyu renkleri tercih etmeli ve desensiz, taşsız sade etekler seçmelisiniz. Zayıf bir fiziğe sahipseniz; desenleri çokça kullanabilir, hatta enine çizgili etekleri de tercih edebilirsiniz.

İnce Bele Sahip Kapalı Kadınlar İçin Yüksek Bel Etek Modeli

İnce bir bele sahipseniz; boyunuzun uzunluğu ya da kısalığı fark etmeksizin yüksek belli etek modellerini tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Denediğinizde yüksek belli eteklerin zayıf fizikli bayanlarda çok zarif ve şık durduğunu göreceksiniz. Bu eteğin modelinde eteğinizin bel kısmı pileli veya büzgülü olabilir. Bu tasarım belinizin size sağladığı dezavantaj olacaktır. Kalçalarınızın daha küçük olduğunu düşünüyorsanız etek modelinin tamamı pileli veya büzgülü çalışmaları arasında karar verebilirsiniz.

Tesettür Kloş Etek Modeli

Boyundan dert yanan bayanlar uzun boyunlarını değerlendirebilirler. Pantolon modelleri haricinde üzerinizde olacak kloş etekler sizin daha zarif ve şık kombinler yaratmanızı sağlayacaktır. Uzun boy ve ince bacaklarınız var ise; bu tür eteklerin size daha fazla yakışacağından kuşkusuz emin olabilirsiniz.

Tesettür Kalın Korsajlı Etek Modeli

Kiloluyum ve göbek kısmım var diyorsanız; etekler sizin için ikinci plana düşüyor olabilir. İnce kemerli etek modelleri veya lastikli beli var olan modelleri göbeğinizin altında veya üzerinde durduğunda kötü bir görünüm oluşabilir. Göbek bölgenizi gizlemek için ince kemerli etekleri 2. plana atıp kalın korsajlı etek modellerini tercih etmelisiniz. Bu şekilde korse etkisi yaratacaktır, korsajlı uzun etekleri yüksek belde tercih edebilirsiniz.

Tesettür giyimde vücut şeklinize göre etek modellerinden seçim yaparak, belli noktalara özenle dikkat etmeniz gerektiğini söylemeliyim. Daha güzel ve şık kombinler oluşturmanız dileğiyle.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git