Vücut Tipine Göre Şort Seçimi

Vücut Tipine Göre Şort Seçimi
1 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 866 kez okundu.

Vücut Yapısına Göre Doğru Şort Seçimi 

Bunaltıcı havalarda giyeceğiniz şortlar sayesinde daha ferah bir tarzla karşı karşıya kalacaksınız. Her ne kadar şortlar yazın sıcak aylarda bayanları ferah bir ortama kavuştursa da; birçok bayan bacaklarının kusurları yüzünden şortları pek tercih etmeyin. Ancak siz bu kadınlardan olmayın ve doğru bir şekilde şortları tercih ederek, kusurlarınızı da gizleyin.

Vücut tipinizi tanımadan önce alacağınız şort; aslında sizin vücudunuza çok aykırı bir model olabilir. Her ne kadar kendi başına şık ve zarif görünse de; sizin vücudunuza uygun olmayan şortlar, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Bu nedenle, şort modelleri içerisinden seçim yaparken, mutlaka vücut tipinizi göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalısınız. Eğer vücudunuz için en doğru şortu seçerseniz; bu şekilde daha seksi ve çekici görünmeniz de kaçınılmaz olacaktır. Şimdi gelelim vücut tipine göre hangi şortların tercih edilmesi gerektiğine…

Geniş Kalçalar İçin Şort Seçimi

Eğer kalçalarınız orantısız büyüklükte ise; mutlaka koyu renkli şortlara yönelmelisiniz. Koyu renkli şortlar sayesinde vücudunuzun üst bölümü ile uyum yakalamış olacaksınız. Bu sayede daha orantılı bir görünümle en doğru şekilde şortunuzu giyeceksiniz.

Geniş kalçalı bayanlar şort tercihlerini koyu renkli şortlardan yana kullanmalıdır.

Basenliler İçin Şort Seçimi

Eğer bacaklarınızın üst kısmı ince değilse; mini şortlara elinizi bile sürmemelisiniz. Dizinizin hemen üzerinde biten şortlar sizin için en doğru seçim olacaktır. Bu şekilde basenlerinizin genişliğini dengeleme fırsatı bulacaksınız. Yatay çizgili şortlardan da kaçınmalı, dikey çizgili şortlara yönelmelisiniz.

Basenlerinden şikayetçi olan bayanlar dizin hemen üstünde biten şortlar ile noksanlıkları gizleyebilirler.

Kıvrımsız Vücut İçin Şort Seçimi

Vücut hatları belli olmayan bayanlar; daha belirgin bir görünüm elde etmek adına plise şortlar tercih edebilirler. Böylece vücudunuz daha kıvrımlı bir görünüme kavuşacaksınız. Kıvrımlı görünümün getirdiği seksilik de herkesin kabul ettiği bir gerçektir.

Plise şortlar ile daha seksi bir görünüm sizin elinizde. Eğer ki kalçamda ve hatlarımda bir ovallik yok, hiç seksi durmuyor diyenlerdenseniz plise şortlar size göre.

Uzun Boylular İçin Şort Seçimi

Eğer boyunuz uzun ise; mini şortlardan uzak durmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Eğer mini şortları seçerseniz; direkt olarak gözler bacaklarınıza çevrilir. Bu yüzden diz ile baldır arası boyda olan şortları seçmelisiniz.

Uzun boylu bayanlar baldır seviyesinde şortlar ile daha rahat edeceklerdir.

Kısa Boylular İçin Şort Seçimi

Kısa boylu bayanlar; pantolon, etek ve elbise seçiminde olduğu gibi, şortlarda da yüksek belli şortlara yönelmelidirler. Yüksek belli şortlar sayesinde bacak boyları daha uzun gözükecek, dolayısıyla da boylarının kısalığı ortadan kalkacaktır.

Yüksek bel şortlar ile bacak boyunuzu uzun göstermeyi sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git