Vücut Şekline Göre Mont Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Vücut Şekline Göre Mont Seçimi Nasıl Olmalıdır?
5 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 814 kez okundu.

Vücut Tipine Göre Mont Seçimi

Sonbahar-Kış döneminde dış giyimin vazgeçilmez parçası olan montlar; vücut şekline uygun bir biçimde seçilmesi durumunda, daha çekici ve şık görünmemizi sağlar. Farklı renk ve modelleri ile her yıl özel olarak piyasaya sürülen ve moda trendlerine uygun olacak şekilde dizayn edilen montlar arasından yapacağınız doğru seçimlerle, daha modern ve şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun için vücut tipinizi doğru bir şekilde analiz etmeli ve göz önüne alarak en uygun montu tercih etmelisiniz.

Kadınların kıyafet seçerken yaptıkları en ciddi hata; vücut tiplerini dikkate almadan, sırf trend diye bir parçayı temin etmektir. Bu yüzden istenilen o şık ve zarif duruş da bir türlü elde edilemez. Unutulmamalıdır ki; her ne kadar bir parça şık ve modern olsa da, herkeste aynı duruşu göstermez. Vücut tipini dikkate alarak hareket etmek ve bu doğrultuda seçim yapmak gerekir. Mont modelleri arasından seçim yaparken de yine buna dikkat edilmesi lazımdır.

Dikdörtgen Vücut Tipine Göre Mont

Dikdörtgen vücutlu bayanlara uygun mont örneği… 

Eğer dikdörtgen yapılı iseniz; kesinlikle vücudunuzu kıvrımlı gösterecek olan montları tercih etmelisiniz. Kloş, lale ve kravuze tarzı montlar; dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar için en ideal seçimdir. Montun boyunun ise diz hizasında ya da biraz yukarısında olması gerekmektedir. Tarzınız gereği feminen bir hava istiyorsanız; aksesuar olarak kemerleri tercih edebilirsiniz.

Üçgen Vücut Tipine Göre Mont

Üçgen vücutlu bayanlar için mont örneği… 

Üçgen vücut tipine sahip olan hanımların; mont seçerken uzun modellere yönelmelerinde fayda var. Diz boyunda ya da biraz aşağısında olan modeller; üçgen vücutlu bayanlar için en doğru seçim olacaktır. Montun ceplerinin büyük olması ise; hiç de istenilen bir durum değildir. Seçeceğiniz uzun ve ufak cepli montlar sayesinde alt bölümlünüz daha zarif ve uzun gözükecektir.

Yuvarlak Vücut Tipine Göre Mont

Yuvarlak vücut tipine uygun mont örneği… 

Vücudu yuvarlak yapıda olan bayanlar; seçecekleri kıyafetlerle beli daha ince ve boyu da daha uzun göstermelidir. Mont seçerken de; etek kısmı dar olan, parçalı renkli montlar, asimetrik modeller tercih edilmelidir. Vücudun yuvarlak görünümü dengede tutacak olan bu montlar; daha cool ve tarz sahibi görünmeniz adına da büyük önem arz ediyor. V yaka seçimi de yine yuvarlak vücut tipine sahip olan hanımların tercih etmeleri gereken montlar arasındadır. Kürk detayı ile ön plana çıkan montlardan ise uzak durmak gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git