Uzun Boylu Kadınlar İçin 9 Giyim Önerisi

Uzun Boylu Kadınlar İçin 9 Giyim Önerisi
12 Mart 2017 tarihinde eklendi, 490 kez okundu.

Uzun Boylu Kadınlar İçin Ünlü Moda Bloglarının Tavsiyeleri

Uzun boylu kadınlar da tıpkı kısa boylu kadınlar gibi giyimde birtakım zorluklar yaşıyor. Hatta uzun boylu olanların giyim alanında çok daha fazla zorlukla karşı karşıya kaldıkları görülüyor. Bu yazımızda uzun boylu kadınların giyim konusunda nasıl davranmaları gerektiği ile alakalı birtakım bilgiler verilmiştir. Uzun boylu kadınlar için derlediğimiz bu yazı; ünlü moda blog yazarlarının tavsiyeleridir ve BuzzFeed tarafından paylaşılmıştır.

Topuklulardan Vazgeçmeyin!

Eğer uzun boyluysanız; yüksek topukluları giyerek, çok daha cesur ve zarif görüneceksiniz. 

Uzun boylu kadınların yüksek topuklu giymemeleri gerekir düşüncesi aslında çok yanlıştır. Eğer uzun boya ve güzel bir fiziğe sahipseniz; istediğiniz gibi topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Üstelik bir de kendinizi böyle daha iyi hissediyorsanız; kimsenin dediğine aldırış etmeyin ve yüksek topuklularla çok daha harika bir görünüme kavuşun.

Büyük Bedene Yönelin!

Aradığınız boyda elbiseleri bir türlü bulamıyorsanız; birkaç beden büyük elbise alın ve böylece boy farkını ortadan kaldırın. 

Büyük beden giymek her zaman kadınları kilolu ve itici göstermez. Özellikle uzun boyluysanız; büyük beden kıyafet ve elbise giymekten hiç çekinmeyin. Bazen boy ve fizikle orantılı elbise bulmak zordur. Birkaç beden büyük elbise almaktan asla çekinmeyin, böylece istediğiniz boyda elbiseye sahip olmuş olursunuz.

Hiçbir Şeyden Korkmayın!

Uzun boyluyum diye asla kendinizi kısıtlamayın; desenli, karmaşık ve renkli tasarımları giymekten korkmayın. 

Boyunuzun uzunluğu, giyimde sizi asla kısıtlamasın. Aksine baskılı ve desenli elbiseler sizi daha cesur bir tarza yöneltecektir.

Kemer Kullanmayı İhmal Etmeyin!

Elbise giyerken mutlaka kemer detayı kullanın. Fiziğiniz bu şekilde daha ince ve zarif gözükecektir. 

Çok uzun boylu kadınlar kötü görünür düşüncesinden kurtulun ve uzun boylu olmanın her zaman için kıskanılacak bir durum olduğunu unutmayın. Bol kıyafet ve elbiseler ile kemer kullanmayı ihmal etmeyin. Kemer detayı sizin daha ince ve zarif görünmenizi sağlayacaktır.

Kısa Kotları Mutlaka Kullanın!

Kısa paçalı kotlar ve kıvrılmış paçası ile kombinlediğiniz pantolonlar; harika görünmenizi sağlayacaktır. Bir de bileği saran topuklu bulursanız; değmesin kimse keyfinize… 

Bacak boyunuzun uzunluğunu göstermek ve fiziğinizi dışarıya yansıtmak adına kısa kotlar sizin dostunuz olacak. Üstelik bir de topuklu ayakkabı ile bu kotları kombin ederseniz; bacaklarınız çok daha çekici görünecektir.

Yüksek Belli Pantolonlarla Zarafetinizi Gösterin!

Hani kısa boyluların kullandığı yüksek belli pantolonlar var ya; işte o pantolonlar uzun boyluların çok daha seksi ve zarif görünmesini sağlayacak. 

Kısa boylu bayanların genelde uzun görünmek için tercih ettiği yüksek bel pantolonlar; uzun boylu kadınların harika bir duruşa kavuşmalarını sağlıyor. Yüksek belli pantolonlar sayesinde ne kadar güzel bir fiziğe sahip olduğunuzu herkese gösterin.

Dar Kesim Pantolonları Deneyin!

Uzun boylu bir bayansanız; olabildiği kadar dar pantolonları giyin. Böylece bacaklarınızın uzunluğu ve seksi duruşu daha açık bir şekilde ortaya çıksın. 

Eğer boyunuza göre pantolon bulmakta zorluk çekiyorsanız; dar kesim pantolonlara yönelin. Paçalarını kıvıracağınız dar pantolonlar sayesinde daha zarif görüneceksiniz.

Mini Boy Tasarımları Tercih Edin!

Uzun boylu kadınlar; olabildiğince kısa modelleri tercih etmeliler. Bu hem onların bacaklarını daha çekici kılacak, hem de fiziklerini kusursuz gösterecektir. 

Bacaklarınızın uzunluğunu ve seksiliğini göstermek için ne kadar kısa elbise, etek, pantolon ve şort giyebiliyorsanız giyin. Bu sizin stilinize ayrı bir hava katacaktır.

Özgüveninizi Kaybetmeyin!

En önemlisi de; uzun boylu kadınlar kendilerine yakıştığını düşündükleri her şeyi gönül rahatlığıyla giymeli. Zira uzun boylu olmak utanılacak bir durum değildir; aksine herkesin imrendiği bir şeydir. 

İstediğiniz ve kendinize yakıştırdığınız her şeyi rahatlıkla giyin. Moda trendlerine göre hareket ederek, giymek istediğiniz her şeyi kombininizde kullanın. Unutmayın; siz uzun boylu bir kızsınız ve boyunuzla gurur duymalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git