Tabata İle 4 Dakikada Forma Girin

Tabata İle 4 Dakikada Forma Girin
16 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 442 kez okundu.

Tabata Sistemi İle Kısa Sürede Form Tutacaksınız!

Dakikada 13.5 kalori yaktıran Tabata tekniği; 36 saat boyunca da etkisini sürdürüyor. Yaş yakımını hızlandıran ve aynı zamanda güçlenmenize de olanak tanıyan bu teknik; sadece 4 dakika ile sizlere bu fırsatı sınıyor.

tabata-ile-4-dakikada-forma-girin

Tabata sistemi ile 4 dakikada form tutabilirsiniz.

Spor yapmak çoğu kişinin zamanı bahane ederek uzak durduğu ve başlasa bile bir süre sonra boşladığı bir olaydır. Ancak herkesin spora ayıracak 4 dakikası vardır diye düşünüyoruz ve sizlere bu yüzden Tabata protokolü hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Sadece 4 dakikada sizi forma sokan Tabata; yağ yakmanın yanı sıra, güçlenmenize de olanak tanıyor. Özellikle vakit sıkıntısı yaşayanlar için önemli bir egzersiz programı olan Tabata; hızlı bir şekilde forma girmenize yardımcı oluyor. 4 dakikalık sporun yanı sıra sporla uyumlu bir diyet ve düzenli yaşam gerekiyor. Bu şekilde vücudunuz istediğiniz seviyeye gelecek ve sonucuna siz bile şaşıracaksınız.

Tabata Tekniği Nasıl Uygulanıyor?

Merak edenler için Tabata tekniğinin uygulanışı ile alakalı birtakım bilgiler vereceğiz. Sadece 8 set ve 4 dakikadan oluşan bu teknikte; her set 20 saniye çalışma ve 10 saniye dinlenme süresinden oluşmaktadır. 20 saniye içinde seçtiğiniz hareketten ne kadar yapabiliyorsanız; o kadar yapmanız lazım. 10 saniyelik dinlenme süresinde de vücudunuz kendini toplayacaktır. 4. setten itibaren vücudunuzun 2 dakikalık bir savaşla karşı karşıya kaldığını hissedeceksiniz.

tabata-teknigi-nedir

Tabata sistemi ile dakikada 13.5 kalori yakacak ve 36 saat boyunca etkisini hissedeceksiniz.

Tabata Tekniğinden Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ağırlık seçerken; 15-20 kere tekrar yapabilecek bir ağırlık seçmelisiniz.
  • Saatiniz mutlaka yanınızda olmalıdır.
  • 8 set bitmeden asla programı bırakmamalısınız.
  • Haftada en az 3 kere bu tekniği uygulamalısınız.

Gün içerisinde spora fazla vakit ayıramayan, ancak spor ve egzersiz yapmak için adeta içi içini yiyenler için Tabata tekniği bulunmaz bir fırsattır. Sadece 4 dakikada egzersizin tamamlanıyor olması; sizlerin spora yeniden bağlanması açısından da büyük önem arz ediyor.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git