Sonbahara Özel Sokak Kombinleri

Sonbahar Aylarında Ne Tarz Kombinler Tercih Edilmeli?

Sokak stilinde her mevsimde farklı kombinler karşımıza çıkıyor. Özellikle bayanların mevsimleri de dikkate alacak şekilde kombin oluşturmaları; bu konuda ne kadar hassas olduklarını da gösteriyor. Şık ve zarif görünmek için yalnızca güzel parçaları birleştirmek yetmiyor, aynı zamanda o parçaları yerinde kullanmak da gerekiyor. Örneğin nasıl yazın bir palto ya da kaban ile kombin oluşturmanız abes bir görünüm yansıtacaksa; kışın da tişört ve sandalet ile yapacağınız kombin ortaya komik bir durumun çıkmasına neden olacaktır. Bu yüzden parçaların şık ve uyumlu görünmesinin yanı sıra; mevsimsel olmasına da özen göstermeniz gerekiyor. Sonbahar dönemini yaşadığımız şu zaman dilimi içerisinde bayanlar özellikle yelek ve hırkalar ile birbirinden şık kombinler oluşturuyorlar. Sonbahara özel olarak tasarlanan kombinler içerisinde yelek ve hırkalar başı çekerken; dolgu topuklular, klasik ayakkabılar ve çizmeler de ön planda oluyor. Aynı zamanda bluz ve gömlek de üst giyim parçası olarak bu dönemde kadınların tercihi oluyor.

Hırka İle Yapılan Kombinler 

Sonbahar döneminde birçok bayan mevsimsel olarak hava yavaş yavaş serinlemeye başlayacağı için hırkalara yöneliyor. Örneğin o gün hava açık olsa bile; Sonbahar mevsiminde bulunmamız sebebiyle yanına bir hırka almayı ihmal etmiyor. Hırkalarla yapılan kombinlerle de içerisine giyilen bluzlar dikkat çekiyor. Kış mevsimi için tasarlanan bu bluzların renkleri de daha koyu tonlarda oluyor. Bu kombin altına giyilecek bir pantolon ya da diz hizasında bir etek ile harika bir duruş sergileyecektir. Ayakkabı seçiminde ise kısa çizme ya da duruma göre botlar iyi bir tercih olacaktır.

Yeleklerle Oluşturulan Stiller

Sonbahar modası içerisinde yelekler de tıpkı hırkalar gibi geniş bir yer tutmaktadır. Yeleklerle yapılan kombinler; Sonbahar mevsiminde bayanlar tarafından en sık tercih edilen kombinler arasında yer almaktadır. Bir badi ya da bluz üzerine giyilecek bir yelek, altına giyilecek bir pantolon ve dolgu topuk ayakkabı ile Sonbahar’da akşam gezmesi için oldukça zarif bir stil oluşturabilirsiniz. Moda trendlerinde de yine bu stil Sonbahar’a damga vuran kombinler içerisinde yer alıyor.

 

Mini Altına Çorap Kombini

Yaz kış mini elbise ya da etekten vazgeçemeyen hanımlar; Sonbahar’da da mini bir şekilde dizayn edilmiş olan etek ya da elbiseleri kullanabilecekler. Altına siyah kalın bir çorap giymek; mini elbise ya da eteği Sonbahar’da da giyebilmek adına yeterli olacak. Bu kombinde uzun bir çizme giyebilir, bu şekilde bacak boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Elbisenin üzerine bir ceket ya da hırka alabilirsiniz. Eğer mini etek giyecekseniz; üzerine gömlek giymeniz, sokak stili için daha uygun bir seçim olacaktır.

Ceketlerle Oluşturulan Kombinler

İlkbahar ve Sonbahar mevsimlerinde sıklıkla kullanılan ceketler yeniden karşımıza çıkıyor. Bu Sonbahar’da da yine ceketlerle oluşturulan kombinler dikkat çekiyor. İster gömlek, ister bluz, isterseniz de elbise üzerine şık bir ceket giyerek Sonbahar için sokağa uygun bir stil oluşturabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git