Sonbahar Makyaj Trendleri Neler Mi?

Sonbahar Makyaj Trendleri Neler Mi?
7 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 566 kez okundu.

Sonbaharda Nasıl Makyaj Yapmamız Gerekiyor?

Sonbaharda giyiminize verdiğiniz önemi makyajınıza da vermeli ve mevsime uygun olacak makyaj modellerini tercih etmelisiniz. Sonbaharın makyaj trendlerine bakacak olursanız; ilgi çekici makyaj modellerinin trend olduğunu göreceksiniz. Siz de çarpıcı makyajlar oluşturarak, hem sezonun makyaj modasına ayak uydurabilir, hem de herkesin dikkatini üzerinize çekebilirsiniz.

Sonbahar mevsiminde daha çarpıcı ve dikkat çekici makyaj modelleri tercih etmenizde fayda var. Zira yazın tercih ettiğimiz hafif ve sade makyaj; Sonbaharla birlikte yerini koyu tonlarda, belirgin makyaja bırakıyor. Siz de bu şekilde makyaj yaparak, 2016 Sonbahar makyaj trendlerine ayak uydurabilir, öte yandan karşı cinsin ilgisini de anında üzerinize çekebilirsiniz. Peki, bunun için makyajınızı nasıl oluşturmanız gerekiyor? Sizlere bu konuda önemli bilgiler vereceğiz.

Sonbahar makyajında parlak göz kapakları, çerçeveli gözler, dumanlı gözler, koyu renk tonları ve pastel tonlar trend olarak dikkat çekiyor.

Kusursuz Sonbahar Makyajı İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler 

Eylül ayı ile birlikte Sonbahar dönemine girdik. Havalar da iyiden iyiye soğumaya başladı. Sonbahar mevsiminde makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenleri sizlere teker teker aktaracağız. Makyaj yaparken unutmamanız gereken; Sonbahar mevsiminin hazan mevsimi olduğudur. Yani buna göre soğuk ve koyu renkler makyajınızda ön planda olsun. Şeftali tonlarından uzak durun ve sade makyajı çok fazla tercih etmeyin.

  • Sonbahar makyajında belirgin dudaklar en önemli detaydır. Dudaklarınızı kalınlaştırarak, mor, bordo, koyu kırmızı v.b. renklerdeki rujlardan birisini tercih edin. Bu şekilde anında ilgi çekebilirsiniz.
  • Koyu kalem yardımı ile mutlaka gözlerinizi çerçeveleyin. Zira bu makyaj modeli yeni yılın da trendleri arasında yer alıyor. Çerçevelenmiş gözler sayesinde herkesin dikkati üzerinizde olacak.
  • Tıpkı çerçeveli gözler gibi, küllü gözler de yine Sonbaharın makyaj trendleri arasında yer alıyor. Küllenmiş gibi görünen gözler; etrafa baktığınız anda herkesin sizden etkilenmesine olanak tanıyacaktır.
  • Allık, pudra gibi malzemeleri; Sonbahar döneminde yoğun bir şekilde kullanmaya özen gösterin.

Makyajınızda en azından bir bölge belirgin bir şekilde açığa çıksın. Ya gözleriniz, ya dudaklarınızı, ya elmacık kemikleriniz; dışarıdan bakıldığı andan itibaren herkesin ilgisini çeksin. Sonbahara uyum sağlayacak kombini oluşturduktan sonra; bu şekilde yapacağınız makyaj sayesinde oldukça alımlı ve modern bir duruş kazanacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git