Sokak Modasına Uygun Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Bu yazımızda, sokak modası için ayakkabı seçiminde size rehberlik yapacak bilgiler sunacağız. Doğru sokak stilinin çeşitli kilit önemli noktaları bulunmaktadır. Ayakkabı seçimi de bunlardan biridir. Ünlülerin sokak stillerine baktığımızda özellikle ayakkabı seçiminin sokağa uygun olması gerektiğini görüyoruz.

Sokak modası her geçen gün daha hareketli hale geliyor. Özellikle ünlülerin de sokak modasına ayak uydurması ve rahat kombinler ile birlikte sokaklarda dolaşması sokak modasını genç kızlar için iyiden iyiye ilgi duyulan bir konuma getirdi.

Sokak modası nedir?

Sokak modası, özel davet ve etkinlikler dışındaki sokak kombinlerinde yani gündelik yaşamda sizi stil ve şık gösterecek parçaları ve kombinler içeren bir modadır. Ünlüler eskiden bu tarz kombinler ile görünmeye çekinirdi. Şimdilerde ise sokak modası bir adım öne geçmiş durumda. Herkes salaş ve sokağın ruhunu yansıtan kombinler oluşturmaya çalışıyor.

Moda trendleri her geçen gün değişmektedir. Sokak modasına hızlı bir şekilde kendi modasını oluşturacak yenilenmektedir. Bölgesel ve mahalle bazında dahi sokak modası kendine özgün fikirler ortaya koyar.

Yurtdışında sokak modası daha ileri seviyeye geçmiş durumda. Özellikle Amerikalı ünlüler sokaklarda verdikleri pozlarla sokak modasının öncülüğünü yapıyor.

Yurtdışında sokak modası daha ileri seviyeye geçmiş durumda. Özellikle Amerikalı ünlüler sokaklarda verdikleri pozlarla sokak modasının öncülüğünü yapıyor.

Sokak modasına uygun ayakkabı nasıl seçilir?

  • Sandaletlerden yüksek topuklu ayakkabılara kadar sokağın ruhunu yansıtan birçok model var.
  • Mevsime uygun renkler kullanmak çok önemli. Örneğin sınbahar mevsiminde her yerde dökülmüş yapraklar varken sizin parlak mavi bir ayakkabı tercih etmeniz pek uygun olmaz. Bunun yerine soluk kahverengi tonlarında bir ayakkabı o ambiyansı daha iyi yansıtacaktır.
  • Mevsimin özellikleri ayakkabıyı şekillendirebilir. Örneğin; yazlık yerlerde oraya özgü şekil ve renkler ayakkabı üzerinde yer alırsa çok daha iyi bir uyum yakalanmış olur. Bulunduğunuz yere özgü şekil ve renkler de sokak modasına uygun ayakkabı seçiminde önemlidir.

Gelin aşağıdaki foto galeriden sokak modasına uygun ayakkabı modellerini birlikte inceleyelim.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git