Renkli Giyinirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Renkli Giyinirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte bayanlar daha renkli kıyafet ve elbiseleri tercih etmeye başladılar. Ancak her alanda olduğu gibi renkli kıyafet ve elbise giyerken de yine dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. İşin içerisine renklerin karışımı girince, uyumun yakalanması pek de kolay olmuyor. Bu yüzden renkli kıyafet kombinlerinde bayanların titiz bir biçimde hareket etmeleri gerekiyor. Hangi renklerin birbiri ile uyumlu olduğunu bilmek; bu alanda büyük bir önem arz etmektedir. İşte Enmodabox.com farkı ile renkli kıyafetleri tercih edeceklere öneriler…

Renkli Kıyafet Kombininde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Renkli Kıyafet Kombini Yapacakların Dikkatine!

  • Öncelikle renk gruplarının bilinmesi gerekiyor. Kırmızı, sarı ve mavi renklerinin birincil renkler, yeşil, turuncu ve mor renklerinin ikincil renkler, bordo, turkuaz ve dore renklerinin de üçüncül renkler kategorisinde yer aldığını bilmek gerekiyor.
  • Üç renk grubu içerisinde yer alan zıt renkleri birbiri ile kombin ederek, kontrastı yakalayabilirsiniz. Örneğin birincil gruptan kırmızı, ikincil gruptan turuncu ve üçüncül gruptan bordo renklerini tercih ederek hoş bir karışım elde edebilirsiniz.
  • Farklı renkleri kombin edebileceğiniz gibi; aynı rengin farklı tonlarını da kombin oluştururken tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bej ve beyaz gibi birbirine yakın olan renkleri de kombinleyebilirsiniz.
  • Renklerin birbiri ile dengede olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Mesela kombininizde tek bir rengi patlatmak istediniz, bunun yanı sıra tercih edeceğiniz renklerin daha hafif tonlarda olmasına özen göstermeniz lazımdır.
  • Bir rengi daha hafif bir görünüme kazandırmak istiyorsanız; aynı rengin farklı tonlarını tamamlayıcı olarak tercih edebilirsiniz.
  • Renkli kıyafet kombini yaparken; en fazla üç rengi kullanmaya özen gösterin. İki ya da üç rengi kombin ederek tarzınızı oluşturun.
  • Yıllardır siyahla beyazın uyumundan birçok moda platformu bahsediyor. Biz de bunun arkasındayız, renkli kıyafet kombininde risk almak istemiyorsanız; siyahla beyazı kombin edebilirsiniz.
  • Canlı renkleri genelde kıyafet kombininin üst bölgesinde tercih edin. Pantolon tişört kombini yaparken; canlı renklerin tişörtte olmasına özen gösterin ve koyu renkleri de genelde kıyafet kombininin alt kısmında tercih edin.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git