Pürüzsüz Bacaklara Sahip Olmanın Sırları

Pürüzsüz Bacaklara Sahip Olmanın Sırları
29 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 547 kez okundu.

Pürüzsüz Bacaklara Nasıl Sahip Olunur?

Seksi ve pürüzsüz bacaklara sahip olmak için düzenli olarak bacak epilasyonu yapmanız gerekir. Kıl kökleri çabucak uzadığından, düzenli olarak bacaklarınızı kontrol edip, ya tıraş olmalı ya da epilasyon işlemi uygulamalısınız. Bu şekilde dışarıya çıkarken şort, kısa ya da mini etek ve kısa ya da mini elbise giyeceğiniz zamanlarda hazır durumda olursunuz. Sıklıkla kökten alınan epilasyon veya tıraş yöntemlerini tercih etmeniz sizin için daha doğru bir seçim olacaktır.

puruzsuz-bacaklara-sahip-olmanin-yollari

Pürüzsüz ve seksi bacaklar için düzenli olarak epilasyon ve bakım yapmanız şart! 

Her kadın pürüzsüz ve seksi bacaklara sahip olmak ister. Ancak bunun için bacakların cilt bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Bir kadın bacaklarına vereceği önem sayesinde istediği pürüzsüz bacakları da karşısında bulur. Özellikle cesur bir giyim tarzı olan ve genellikle kısa ya da mini giymeyi tercih eden bayanlar için bacaklar çok daha büyük önem taşır. Bu yüzden düzenli olarak bacakları kontrol etmeli ve kıllar uzamadan önce epilasyon yaparak ya da tıraş ederek kılları ortadan kaldırmalısınız. Kılların çıkış yönünden olacak şekilde bu işlemlerden birini uygulamanız gerekir. Bu şekilde bacaklarınız çok daha seksi ve pürüzsüz bir hal alır. Gün içerisinde de mutlaka bacaklarınıza nemlendiriciler sürmeli ve gün boyu nemli kalmasını sağlamalısınız. Bacaklarınızın çekiciliği bu sayede artacaktır.

Bacakları Ölü Deriden Kurtarın 

puruzsuz-bacaklar-icin

Bacaklardaki ölü deri hücrelerinin ortadan kaldırılması; bacakların istenilen pürüzsüz görünümü elde etmesine olanak sağlar. 

Duş sırasında mutlaka kese ya da lif kullanılmalı ve bacaklar iyice ovulmalıdır. Ölü deri ortadan bu şekilde kalkacak ve bacaklardaki pütür yok olacaktır. Kıl dönmesi sorunu da yapacağınız bu işlemle birlikte minimuma iner. 2 haftada bir olacak şekilde bacak peelingi uygulamanızı da tavsiye ederiz. Bu da yine bacaklardaki ölü derinin yok olmasına yardımcıdır. Bacakların ölü deriden kurtularak daha sağlıklı ve pürüzsüz bir hale gelmesi için; vitamin içerikli peelingleri kullanmanız önem taşır.

Selülitlere Elveda 

puruzsuz-bacaklar-icin-bakim-onerileri

Pürüzsüz ve seksi bacaklar için selülit bakımına da önem verilmelidir. 

Bacakların pürüzsüz ve seksi görünmesinde selülitin payı da oldukça fazla şüphesiz. Selülitli bacaklar ne kadar pürüzsüz olsa dahi; istenilen seksi görünümü yansıtmaz. Bu yüzden selülit sorununa da bir çözüm bulmak gerekir. Banyoya girmeden önce soğuk su ile bacaklarınızı yıkamanız; selülit sorununu ortadan azaltacaktır. Soğuk su kan dolaşımını arttıracağından; banyo öncesi bacaklara uygulanan soğuk su şoku büyük önem taşıyor. Aynı zamanda özel kremler yardımı ile selülit bakımı da yapabilirsiniz. Düzenli spor ve bol su ile birlikte doğru beslenme de yine bacakların selülitten arındırılmasında büyük pay sahibidir.

Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli? 

puruzsuz-bacaklara-sahip-olmanin-sirri

Epilasyon sonrası yapılması gerekenleri uygulamanız; pürüzsüz bacaklara sahip olmanız adına önemli bir noktadır. 

Bacak bakımı konusunda epilasyon sonrasında bayanların muhakkak dikkat etmeleri gerekenler de var. Örneğin; birçok bayanın tercih ettiği gibi siz de ağda yöntemi ile epilasyon uygulayacaksanız; mutlaka ağda sonrasında bacaklarınız için nemlendirici kremler kullanın. Ağdanın uygulandığı esnada sıcak olmamasına da özen gösterin. Ağdanın ortaya çıkardığı morluk ya da kızarıkları gidermek için de mutlaka uygun bir merheminiz bulunsun. Ağda sonrasında hemen güneşe çıkmamanız gerektiğini de unutmamalı, bu şekilde bacaklarınızda iz kalabileceğinin farkında olarak hareket etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git