Oya Örnekleri

Oya yapacak olan bayanların öncelikle oya örnekleri arasından hoşlarına giden bir modeli seçmeleri ve daha sonra yapmaya başlamaları gerekmektedir. Zira bayanlar her konuda olduğu gibi bu konuda da bir hayli seçici olmakta ve her oya modelini beğenmemektedirler. Özellikle çeyiz düzecek olan gelin adayları tarafından büyük bir öneme sahip olan oyalar; 2 farklı şekilde bayanların karşısına çıkmaktadır. Tığ ile oyaların yanı sıra; iğne ile yapılan oyalar da mevcuttur. 2 oya türünün de kendisine özgü özellikleri bulunmaktadır. Tığ oyaları; iğne oyalarına oranla yapılması daha kolay oyalar olmaktadır. Ancak iğne oyaları da; en güzel motiflerin ve örneklerin ortaya çıkmasına olanak tanımaktadır. Genelde oya yapmaya başlayan bayanlar ilk başta tığ oyalarına yönelmekte ve daha sonra tecrübe edinince; iğne oyalarını tercih etmektedirler. Havlu ve yazma kenarlarına işlenen oyalar; bu gibi parçaların daha güzel ve daha görkemli bir şekilde görünmesine olanak tanırlar. Üstelik artık internet üzerinden örneklere ulaşmak daha kolaydır. Eskiden komşular ve akrabalar birbirlerine oya örneklerinden verirken; günümüzde internet üzerinden çeşitli oya modelleri paylaşımı yapılmaktadır. Sitemizde de yine farklı oya modellerini karşınızda bulacak ve istediğiniz bir tanesini örmeye başlayacaksınız.

Yemeni Kenarı Oya Örnekleri Yeni

Oya örnekleri arasından seçim yaparken; mutlaka işleyeceğiniz eşyanın modeline ve rengine de bakmalısınız. Genel olarak havlu ve yazma kenarlarına işlenen oyalar; uygun model ve renkte seçilmesi durumunda, daha güzel bir havanın oluşmasına olanak sağlamaktadırlar. Bu seçim esnasında; internet üzerinden karşınıza çıkan motifleri ve örnekleri teker teker inceleyebilir ve en doğru kararı bu şekilde verebilirsiniz. Tığ ve iğne oyası örnekleri arasından yapacağınız seçim ile; el becerinizi de herkese gösterebilir ve bu alanda ne kadar başarılı olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

Tığ İşi Boncuk Oya Örnekleri

Bir bayan oya örnekleri arasından tercih yaparken; en az giyim ve kıyafeti kadar hassasiyet göstermektedir. Özellikle dış görünüşe önem veren kadınlar; her şeyde olduğu gibi, oya konusunda da mükemmeliyeti aramaktadırlar. Gelin adayları ise; işleyecekleri tığ ve iğne oyaları ile, çeyizlerine daha muazzam ve dikkat çekici bir görünüm kazandırmayı amaçlamaktadırlar.

Aşağıda yer alan galeride; en güzel ve en şık oya örnekleri yer almaktadır, aynı zamanda 2016 yılına özel olarak tasarlanmış olan ve gelin adaylarına sunulan çeyizlik oya modelleri 2016 fotoğrafları da bulunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git