Nişan Elbisesi Modelleri

Dünya evine adım atacak olan gelin ve damat adayının önünde; söz, nişan, kına gecesi ve düğün gibi özel günler ve geceler yer almaktadır. Önce söz kesilir ve çiftler birbirlerine büyüklerinin huzurunda söz verirler. Söz kesimi esnasında çiftin parmağına aile büyüğü tarafından birer yüzük takdim edilir. Daha sonra her 2 tarafın birlikte vereceği kararla birlikte nişan günü planlanır. Nişanda da yine aile büyüğü tarafından bu kez nişan yüzü takılır. Genelde kurdele ile bağlı olan bu yüzükler; damadın ve gelinin parmağına takıldıktan sonra aile büyüğü tarafından makasla ortadan ikiye kesilir. Yüzükler parmakta ve kurdelenin bir kısmı damat adayında, bir kısmı da gelin adayında kalmış olur. Nişan töreni bu şekilde vuku bulurken; gelin adayları bu özel geceye de büyük bir önem vermektedirler. Bu yüzden en güzel nişan elbisesi modelleri arasından seçim yaparak; kendileri için en uygun olan elbiseyi giymek isterler. Nişan töreni için elbise arayan gelin adaylarının karşısına da birçok farklı model çıkmaktadır.

Nişan Elbisesi Modelleri 48

Nişan elbisesi modelleri arasından seçim yapacak olan gelin adayları; öncelikle ne istediklerinin tam olarak farkında olmalıdırlar. Aynı zamanda vücutlarını da iyi bir şekilde tanımalı ve taşıyabilecekleri elbiseyi tercih etmelidirler. Nişan töreninde daha çok abiyeler tercih edilse de; bu alanda birçok farklı elbise modeli de yer almaktadır. Düz ve sadelikten yana olan bayanlar için askılı ya da kapalı nişan elbiseleri ön plana çıkmaktadır. Gösterişi ve abartıyı seven gelin adayları ise; dekolteli, yırtmaçlı, tek omuzlu, mini, danteli, taşlı ya da işlemeli nişan elbiseleri arasından kendileri için en uygun seçimi yaparlar. Nişan elbisesi seçimi yapacak olan kadınlar; nişanın yapılacağı mekana da uygun bir tercih yapmalılardır. Şimdi eğer ki evde ya da daha ufak bir alanda yapılacak olan nişan töreninde de abartılı elbiseleri tercih etmek ne kadar doğru olur ki? Bu yüzden mekana göre de hareket etmek gerekir. Tabi bir de nişan elbisesini daha hoş gösterecek olan aksesuar detayı, saç modeli, makyaj ve ayakkabı konularına da gereken önem verilmelidir.

Nişan Elbisesi Modelleri 29

Nişan elbisesi modelleri içerisinde; farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Ancak düğünde zaten beyaz giyecek olan gelin adayları; nişan törenlerinde bu renkten genel olarak kaçınırlar.

Sizin için sade, tesettürlü, kabarık, şık ve modern nişan elbisesi modelleri bir arada topladık ve aşağıya teker teker ekledik arkadaşlar, bakabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git