Moda Üzerine Değerlendirmeler #3 Abiye Elbiseler

Moda Üzerine Değerlendirmeler #3 Abiye Elbiseler
19 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 854 kez okundu.

Herkese merhaba, biliyorum arayı biraz açtım ama şimdi sizlere moda trendleri arasında olmazsa olmazlardan biri “abiye elbiseler” hakkında bir yazı yazacağım.

Bu yazıda sizlerle özel gecelerde tercih edilen abiye elbise modelleri hakkındaki fikirlerimi anlatacağım.

Sizin çok özel bir gece var ve siz ne giyeceğinizi bilmiyor musunuz? Bu rehber ile birlikte işiniz biraz daha kolaylaşacak diye düşünüyorum.

Elbise Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  • Elbise tercihi yaparken katılacağınız mekan veya etkinliğe dikkat etmeniz gerekir. Bu açıdan seçim yaparken bu konuya çok dikkat ediniz.
  • Vücut tipiniz ve ten renginiz önemlidir. Örneğin beyaz tenli bir bayansanız ve çok şık bir geceye gidiyorsanız siyah bir elbise sizi göz alıcı gösterecektir. Özellikle siyah oje ve makyaj beyaz tenli bayanlara çok yakışıyor. Bir de özel bir geceye gidiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.
  • Elbisenin altına kullanacağınız ayakkabı çok önemli bir faktör. Çok yüksek topuklu ve elbisenize takılacağı düşündüğünüz bir ayakkabı tercihi sizi uzun abiye elbiselerden uzak tutmalı. Bu dengeyi iyi kurmanız gerekir.
  • Fazla dekolte bazen sizi itici ve gülünç duruma sokabilir. Bu yüzden bu konuda da dengeyi iyi sağlamanız gerekir. Örneğin bir yılsonu balosu ise kesinlikle böyle bir şeye kalkışmayın.

Yukarıda elbise seçiminde etkili olan konuları sıralamaya çalıştım. Bunların dışında tabi ki elbisenin fiyatı da çok önemli bir etkeni oluşturuyor. Bu yüzden sadece bir gece için kullanacağınızı düşündüğünüz bir elbise ise kesinlikle yüksek bir bütçe ayırmayın. Ama uzun yıllar önemli gecelerde giyeceğim bir elbise diyorsanız. Tamam, kesenin ağzını açabilirsiniz. 🙂

Sizlere abiye elbise seçimi konusunda yardımcı olmaya çalıştım. Umarım size fikir verebilmişimdir. Şimdi bir kaç örnek inceleyelim birlikte; ne dersiniz ?

abiye elbise trendleri

Gerçekten çok güzel bir örnek. Teni ile çok iyi bir uyum sağlamış elbise, elbisenin altına renk uyumu mükemmel olan yüksek topuklu bir ayakkabı ve sade ama gösterişli bir makyaj. Başarılı 🙂

abiye elbise trendleri 2016-2017

Bu elbiseye bayıldım. Zara markalı abiye elbisenin fiyatı 79,95 tl. Fiyatı da çok uygun. Önemli ama oturaklı giyinmeniz gereken gecelerde sizi peri masalından çıkmış bir bayan gibi gösterecektir. Gardrobun olmazsa olmazları arasında yerini almalı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git