Moda Üzerine Değerlendirmeler #2

Moda Üzerine Değerlendirmeler #2
1 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 885 kez okundu.

Trençkot Üzerine Değerlendirmeler

İkinci yazımda sizlere ilkbaharın vazgeçilmezlerinden trençkot trendlerini anlatacağım. Her yıl olduğu gibi 2016 yılında da bazı değişiklikler var. Trençkot yeni bir moda trendi değil; o bir klasik! Ama ince detayları atlamamak gerekiyor.

Bu yazıda hem klasikleri değerlendireceğim hem de 2016 yılının farklı modellerini sizlerle paylaşacağım. Havalar tam ısınmadan siz de trençkot almayı ve kombin oluşturmayı düşünüyorsanız sizin için güzel bir rehber olacağını düşünüyorum.

Öncelikle vücudunuzu tanımanız çok önemli. Örneğin fazlalığı olan bayanlar dar kesim trençkotlardan uzak durmalı. Tam tersi formda olan bayanlar ise dar kesim ve özellikle bu yılın modasında yer alan mini trençkotları tercih edebilirler. Benim tavsiyem bu yıl klasik tarzdan uzaklaşmanızdan yana. Bu yıl çok farklı tarzda modeller bizleri bekliyor ve kesinlikle sizin hoşunuza giden bir modeli tercih edin; klasikleşmiş ve herkesin tercih ettiğini değil! Dikkat çekmek istiyorsanız tabi.

Kombin içerisinde tek bir parçanın güzel olması hiçbir şey ifade etmez. Hepsinin birbiri ile uyumlu olması gerekir. Bu yüzden seçmiş olduğunuz trençkot çok iyi olabilir. Ama siz doğru kullanmadığımız taktirde o istediğiniz görünüme kavuşamayız. Bunu beraber doğru ve yanlış kullanımlarıyla birlikte inceleyelim.

Trençkotu tek parça elbisenin üzerinde kullanmak büyük bir hata!

trençkot yanlış kullanım

Yanlış Kullanım!

Kesinlikle trençkotu tek parça elbise ile kullanmayın. Hem de yukarıdaki örnekte görebileceğiniz uzun bir elbise ile kesinlikle kullanmayın. Mini bir elbise de bu kadar kötü gözükmeyecektir eminim. Yukarıdaki örnek gördüğüm en kötü kombinlerden birisi… 🙁

Klasik ama doğru kombin ile zarif görünüm imkansız değil! 

klasik trençkot modeli

Doğru Kullanım

Klasik tarzda bir trençkot olsa da doğru kombinlendiği taktirde her zaman zarif görünür. İlkbahar aylarında trençkotu diz yırtmaçlı pantolonlar ile çok fazla göreceğiz. Doğru çanta seçimi ile gerçekten çok iyi bir uyum oluşturuyorlar. 🙂

2016 trençkot modellerinde detaylar artıyor…

2016 yeni trençkot modellerine bir örnek

2016 modellerinde detayların arttığını ve klasik tarzdan uzaklaştığımız modeller göreceğiz. Yukarıdaki model güzel bir örnek oluşturuyor. İş hayatınız genellikle özel toplantılar ile geçiyorsa veya günümüz deyimiyle plaza çalışanı iseniz yularıdaki kombin sizi iddaalı gösterir aynı zamanda da  çevrenizden abartılı olmuş tepkisi görmezsiniz. Ama üniversite öğrencisi iseniz veya gününüz bu kombini kaldıracak mekanlarda geçmiyorsa kesinlikle abartılı olacaktır.

Tek kelimeyle “mükemmel” kombin!

2016 modelleri arasında en dikkat çekeni!

2016 modelleri arasında en dikkat çekeni!

Kesinlikle bayıldım diyebilirim. Beyaz üzerine açık mavi tonda trençkot, mükemmel bir kombin. Kot pantolonun rengi trençkot ile aynı olsaydı çok boğucu olurdu. Ama kot pantolon renginin beyaz renkte seçilmesi trençkotla olan uyumunu arttırmış. Ortaya çıkan ise salaş ama mükemmel bir görünüm. Topuklu ayakkabı seçimi de gayet yerinde. Türkiye’de ise genellikle spor ayakkabı tercih ediliyor. Ama çorapsız olarak kullanılan topuklu ayakkabı daha duru ve cildin de gözükmesi ile daha zarif bir görünüm oluşturmuş.

  • Moda her geçen gün gelişse de unutmayın her zaman kendinize yakışanı giymek modayı yakalamaktır. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git