Makyaj’da Yanlış Bilinen 7 Güzellik Kuralı

Makyaj’da Yanlış Bilinen 7 Güzellik Kuralı
26 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 958 kez okundu.

Makyaj’da Yanlış Bilinen 7 Güzellik Kuralı

Güzellik kurallarını sanki biri bize zorla öğretmiş gibidir. Aslında var olmayan bir şeyi sanki öyle yapmazsak; tüm makyajımız bozulacak her şey berbat olacakmış gibi korku dolu dakikalar yaşadığımız kaçınılmaz bir gerçektir aslında bu temel içgüdü gibi aklımızda yer edinmiş kuralları rahatlıkla bozabiliriz! Nasıl mı? Buyurun birlikte inceleyelim.

Doğru Makyaj Teknikleri

Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken geleneksel bir tavsiyedir, fakat siz bu kuralı bozabilirsiniz.

Tüm dikkatinizi dudak ya da göze verin.

Yüz bölümünüzün yalnızca bir bölümüne makyaj yapmışsınız gibi hareket etmek zorunda olmadığınızı biliyor muydunuz? Dumanlı göz makyajını koyu renk bir ruj ile kullanmanızda bir problem yoktur.

Tırnaklarınız ile dudak rujunuzun aynı renkte olma zorunluluğu yoktur. İyi düşünür anneannelerimiz tarafından ortaya atılan koca karı tabiriyle stilinizi sınırlandırmayın.

Saç dipleriniz karanlıksa bunu neden saklıyorsunuz ki? Bunu saklamak için hiçbir zorunluluğunuz yok! Bazı bayanların saçı kökünden ucuna aynı renkteyken bazı bayanların dip rengi ve uçları arasında binlerce renk çeşitliliği olabiliyor.

Kaşlarınızın üstünü neden alıyorsunuz? Kaşlar alttan alınır ancak yukarıdan uzanan kaşlarınızı almanızda biz bir probleme rastlamadık, deneyin ve görün!

Kaşlarınızı mutlaka inceltin!

Mutlak değer sadece matematik problemlerinde geçiyor, bu yüzden hiçbir zorunluluğunuz olmadan istediğiniz kalınlıkta bırakabilirsiniz kaşlarınızı.  Nitekim her zaman ince kaş kullanmak durumunda değilsiniz, eğer yüzünüz buna uygunsa(ki biz uygun olduğunu düşünüyoruz); artık 2000’li yılların bu günlere getirdiği moda akımını bir kenara bırakabilirsiniz. Dümdüz kaşların moda olduğu bugünlerde bu moda akımını sen değiştirebilirsin!

Cilt tonunuza en uygun rengi giyin!

Bir tek deri tonunuzdan ibaret olmadığınızı bilmiyor musunuz? Neden bu alışılagelmiş akım bu günlerde hala uygulanıyor ki. Saçlarınız, makyajınız, göz renkleriniz de var; bunları unutmamalıyız. Sizi hangi tonlar oyalıyorsa o tonları giyin.  Karıştırabildiğiniz kadar karıştırın!

Alt kirpiklerinize rimel sürmemelisiniz!

Bazen yaşlı gözüktüğünüzü düşünüyorsanız, kirpiklerinizin altına parlatıcı gölge sürmüşsünüz demektir ama bunu söyledik diye rimel gölge sürmeyeceğim düşüncesine kapılmanıza gerek yok, makyajınız ve elbiseniz buna uygunsa yapın gölgelendirmeyi gitsin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git