Kusursuz Kalıcı Kaşlar İçin İpuçları

Kusursuz Kalıcı Kaşlar İçin İpuçları

Kalıcı makyaj ile bayanların kaşları daha belirgin olacak ve yüz şekline en uygun hale gelecektir. Bu yüzden kadınlar kalıcı makyajı tercih etmektedirler. Genelde iş kadınlarının tercih ettiği kalcı makyaj uygulaması; son yıllarda ev hanımlarının da tercih etmeye başladığı bir uygulama oluyor. Kalıcı makyaj için öncelikle bunu yapabilecek ve steril ortamda gerçekleştirecek bir güzellik salonu bulmak gerekmektedir. Ardından kalıcı makyaj ile birlikte istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Kalıcı kaş makyajı yapımında izlenen adımları şimdi siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

Kalıcı Makyaj

Öncelikle bu uygulamada herhangi bir acı hissetmeyeceğinizi belirtmek isteriz. Uygulamaya başlamadan önce; kişinin yüzüne krem sürülür ve ardından temizlenir. Daha sonra kaşların yoğunluğuna ve yüz şekline göre uygun bir kalem yardımıyla çizim yapılır. Bu çizim esnasında yüz şekline göre kaşları değerlendirmek gerekir. Zira eğer küçük yüzlü biri iseniz; kaşların çok fazla kalın olmaması gerekir. Sadece var olan kaşların kalınlaştırılması ve kaşların duruma göre bir kavis verilmesi lazımdır. Eğer kaşlar ağlayan surat ifadesini anımsatan düşük bir yapıda ise; bu uygulama esnasında yükseltilmesi de büyük bir önem arz etmektedir. Bu sayede o ağlayan ifade görünümü de ortadan kalkacaktır. Kalıcı kaş makyajında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; var olan kaşı mümkün olduğunca tutmak ve doğallığından uzaklaştırmamaktır. Yapılan bu uygulama ile birlikte belki kaşlarınızın tonu size çok koyu gelebilir, ancak bunun için de hemen telaş yapmayınız. Zira 1 hafta kadar bir süre sonra kaşlar doğal rengine dönüşecektir.

Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Yapılır

Kalıcı kaş makyajı genelde 3 ila 5 yıl arasında dayanıklılık göstermektedir. Dudak için yapılan kalıcı makyajda da aynı süre dayanıklılık ön plana çıkarken; eyeliner uygulamasında bu süre 7 ila 10 yıl arasında tekabül etmektedir.

Kalıcı kaş makyajına ait galerimiz aşağıdadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git