Kusursuz Dudaklara Sahip Olmanız İçin Yapmanız Gereken 9 Şey

Kusursuz Dudaklara Sahip Olmanız İçin Yapmanız Gereken 9 Şey
27 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 446 kez okundu.

Kusursuz Dudaklar İçin Yapılması Gerekenler 

Her kadın kusursuz dudaklara sahip olmayı ister. Kadınların en cezp edici ve en çekici noktası şüphesiz dudaklarıdır. Ancak bunun için dikkat etmeniz gereken birçok nokta var. Bu yazımızda sizlere kusursuz dudaklar için yapmanız gerekenleri paylaşacağız.

kusursuz-dudaklar-icin-ipuclari

Bir bayan, kusursuz dudakları sayesinde karşı cinsi kolayca etkileyebilir ve girdiği ortamda direk ilgiyi üzerine çekebilir. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekilde…

  1. Makyaj yaparken kusursuz dudaklara sahip olmak; her kadının isteyeceği bir durumdur. Bunun için yapmanız gereken ilk şey; fondöteni, dudaklarınıza da uygulamak olmalıdır. Nötr renkli fondöten sayesinde ruj rengi daha da ön plana çıkar. Koyu renkli rujlarda bunu pek sık kullanmanıza gerek olmasa da; açık renk ruj seçeceğiz zaman buna mutlaka dikkat etmeniz lazım.
  2. Dudak kalemi yardımı ile mutlaka çerçeve yapın. Tercih edeceğiniz ruj rengi ile dudak kaleminin aynı renkte olmasına özen gösterin. Dudak kalemi bir ton daha açık olabilir. Rujunuz için uygun bir bölge oluşturacaksınız.
  3. Ruju sürerken baştan savma hareket etmeyin. Sert ve küçük bir dudak fırçası alarak, rujunuzu özenle sürün. Bu şekilde rujun kalıcılığı da sağlanmış olacaktır.
  4. Dudağınıza fazla gelen ruju mutlaka alın ve bu şekilde sabitleme işlemini yapın. Ruju almak için de ince bir kağıt mendil kullanabilirsiniz.
  5. Parlatıcılar, rujların daha ışıltılı ve güzel görünmesine imkan sağlar. Bu yüzden ruju sürdükten sonra yeteri kadar parlatıcı da sürün.
  6. Dudaklarınız eğer ince yapılı ise; dudak kaleminden yardım alarak yumuşak bir hat çizin. Ardından dudakların köşe kıvrımlarına da ruj sürün ve fırça yardımıyla dudağın ortasına doğru hareket edecek şekilde rujunuzu dağıtın. Bunun yanı sıra; tercih ettiğiniz rujdan bir ton daha açık bir ruj alarak üzerinden de geçebilirsiniz.
  7. Eğer dudaklarınızdan biri diğerinden daha ince ise; ince olan dudağın kenarlarını çizin. Dolgun yapıdaki dudağınız için ise kalem kullanmayın ve rujunuzu bu şekilde sürün. Dudaklarınızı bu şekilde dengelemiş olacaksınız.
  8. Eğer ağız yapınız büyük ve daha küçük görünmesini istiyorsanız; dudak kenarlarına kapatıcı krem sürün. Bunun yanı sıra çizeceğiniz çerçevenin üzerinden geçmek için bir dudak kalemi tercih edin. Ruj rengi seçiminde ise; daha mat ve donuk renklere yönelin.
  9. Makyaj bittiği zaman rujun diş üzerinde etki yapmasını istemiyorsanız; ince bir kağıt mendil alın ve parmağınıza dolayın. Daha sonra ağzınıza sokarak, dudaklarınızı kapatın. Bu sayede artan boya mendile gelmiş olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git