Kotlarınıza Sezonun Kot Trendlerini Uygulayarak Modaya Ayak Uydurabilirsiniz

Kotlarınıza Sezonun Kot Trendlerini Uygulayarak Modaya Ayak Uydurabilirsiniz
24 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 300 kez okundu.

Eski Kotlarınızı Değerlendirin ve Yeni Kot Modasına Uygun Hale Getirin

Gardırobunuzda, belki de unutulmaya yüz tutmuş olan ve değişen kot trendlerine göre, yeni sezonda giyilmesi neredeyse imkansız görünen eski kotlarınızı, kendin yap akımı ile birlikte, modaya uygun bir hale getirebilirsiniz. Sürekli değişen kot trendlerinde bu yıl da değişik rüzgarlar esecek. Sade tasarımı ile gardırobunuzda yer alan modası geçmiş kotlarınızı; keserek, armalar yapıştırarak, inciler takarak, sezonun kot trendine uygun bir hale getirebilir, bu sayede rahatlıkla yeni sezonda giyebilirsiniz. Böylece yeni bir kot almanıza da gerek kalmaz ve tasarruf etmiş olursunuz.

Hayal gücünüzü zorlayarak, evinizde bulunan eski kotlarınıza yapacağınız eklemeler ya da kısaltmalar ile birlikte, sezonun kot modasına ayak uydurmanız çok kolay olacak. Masrafsız bir şekilde, evde kendi imkanlarınız ile adeta yeni baştan tasarlayacağınız kotları; 2017 İlkbahar-Yaz sezonunda giyerek, trend bir görünüm kazanacaksınız.

İncili Kotlar Ön Plana Çıkıyor

İncili bir kot tasarımı oluşturmak için; düz bir kot pantolonunuzun olması gerekiyor. Bunun yanı sıra; boyutuna kendiniz karar vererek seçeceğiniz inciler, iğne, beyaz iplik ve tükenmez kalem de lazım. Önce kot pantolonu düz bir zemine açın ve incileri belirli aralıklarla dizerek, koyduğunuz bölgeleri tükenmez kalemle işaretleyin. Ardından incilerin arasından, iğneye takmış olduğunuz ipi geçirip, kotta işaretlemiş olduğunuz yerlere iğneyi batırın ve tekrar çıkarıp, diğer inciden geçirerek aynı şekilde devam edin. Bu işlemi birkaç kere yapmanız, incilerin daha sağlam bir zemine konumlanmasını sağlayacaktır.

Kot Ceplerini Desenli ve Renkli Hale Getirin

Kot pantolonlarınızın arka ceplerine ya da ön ceplerine; desenli veya renkli kumaşlarla eklemeler yapabilirsiniz. Bunun için ilk önce seçtiğiniz kumaşı cep kısmına doğru bir şekilde iğne ile sabitleyin. Ardından kumaşla cep kısmını aynı boyda olacak şekilde kumaşı kesin. Kestiğiniz kumaş parçasını cebe yapıştırın ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra; çok sıcak olmamak kaydıyla, ütüden yardım alarak, kumaşın üzerinden geçin ve sabitleme işlemini gerçekleştirin.

Ponponları, Kot Kenarlarına Ekleyebilirsiniz

Kot pantolonların kenarlarına tam şerit oluşturacak şekilde ya da cep kısımlarına ponponlarla eklemeler yapabilir, bu şekilde sezonun kot trendine uygun bir kot tasarımı oluşturabilirsiniz. İşleme başlamadan önce, kotun dikişlerini takip edin ve böylece dışarıdan bakıldığı zaman ekstra dikiş izi görünmesinin önüne geçin. Kotun yan kısımlarına ya da cep kısımların yapmak istemiyorsanız; ponponları paça kısmına da dikebilirsiniz.

Eğer bunlarla uğraşamam diyorsanız; hazır olarak satılan yapışkanları alarak, kotlarınıza yapışabilirsiniz. Ancak bunların kalıcılığı çok uzun sürmüyor. Ütü ile tersten üzerinden geçmeniz; kalıcılığını bir süre daha arttıracaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git