Kolayca Eyeliner Çekmek İçin 10 Öneri

Kolayca Eyeliner Çekmek İçin 10 Öneri
10 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 619 kez okundu.

Kolay Eyeliner Sürme Teknikleri

Makyajda dudaklar ve gözler ön plana çıktığı için biz bayanlar olarak bu bölgeleri daha da özenli bir şekilde boyuyoruz. Eyeliner ise; göz makyajı için olmazsa olmazdır. Son yıllarda eyeliner çekmeyen kadın yok neredeyse… Her bayan makyaj yapmaya ilk olarak eyeliner çekerek başlıyor ve bu şekilde gözlerini ön plana çıkarıyor. Her ne kadar zahmetli bir iş gibi görünse de; aslında eyeliner çekmenin basit yöntemleri var.

kolay-eyeliner-surme-teknikleri

Eyeliner sürerken zorluk çeken hanımlar için; basit eyeliner çekme taktikleri vereceğiz ve bu şekilde siz de hiç zorlanmadan eyeliner çekebileceksiniz. İşte kolay bir şekilde eyeliner çekmek için bilmeniz gerekenler…

Eyeliner Çeşitlerini Öğrenin

Eyeliner çekmeden önce sizlere vereceğimiz ilk tavsiye; eyeliner türleri öğrenmeniz olacak. Bu arada eyeliner modellerinin özelliklerini dikkate alarak hareket etmenizde de fayda var. Kalemler, dağılmadığı için kullanımı diğerlerine göre daha kolaydır. Ancak jel ve likit eyeliner modelleri de; yoğun ve pürüzsüz görünme özelliği sunar.

Her Renk Ayrı Bir Etki Sunar

Eyeliner seçiminde; renklere dikkat edin ve her rengin kendine özgü bir etkisinin olduğunu unutmayın. Siyah rengi cesur, kahverengi dumanlı, gri rengi parlak, simli eyeliner parıltılı, mavi, yeşil ve mor renkleri ise modern bir görünüm sunmaktadır.

Elleriniz Titremesin

Eyeliner çekerken yaşanan en büyük zorluk aslında ellerimizin titremesi ile karşımıza çıkıyor. Bu yüzden elinizin titrememesi adına; yanağınızı ya da dirseğinizi sabit bir yere koyun. Bu şekilde eyeliner sürerken eliniz titremeyecektir.

Tecrübeli Değilseniz; Noktalar Koyun

Eğer eyeliner sürme konusunda fazla tecrübeniz yoksa; mutlaka ilk başta noktalar koyun. Kirpik üzerine koyduğunuz noktalar sizin yolunuz olsun ve daha sonra o noktaları birleştirerek eyelineri kolayca çekin.

Eyeliner Sürerken Cildinizi Çekiştirmeyin

Eyeliner sürerken bir yandan elinizle cildinizi sağa sola çekiştirmeyin. Eğer dağılan kısımlar varsa; daha sonra pamuk alarak onları kolayca temizleyebilirsiniz.

Renkli Nemlendiriciler Yardımcı Olacak

Eğer eyeliner çekerken dağılan kısımlar olursa; renkli nemlendiricilerden yardım alarak, o kısımları kolaylıkla düzeltebilirsiniz. Aynı zamanda lekeleri de bununla silebilirsiniz. Renkli nemlendiricilerin yanı sıra; kapatıcıları ya da ten renginde olan göz kalemlerini de bu iş için kullanabilirsiniz.

Sonuç Kötü İse; Far Fırçası İhtiyacınızı Görecektir

Eyeliner çektiniz ancak daha sonra aynada kendinize dikkatlice bakınca hoşunuza gitmedi. Bu durumda ise; bir far fırçasından yardım alarak, eyelineri dağıtabilirsiniz. Böylece dumanlı bir göz makyajı elde etmiş olacaksınız.

Buğulu Bakışlar İçin

Buğulu bakışlar ve daha yoğun bir görüntü elde etmek için; kirpiklerin alt kısmına siyah kalem çekin. Daha sonra siyah kalem çektiğiniz alt kirpik diplerine siyah göz farı sürün. Bu şekilde daha delici bir bakış elde edeceksiniz.

Aydınlatıcı Yardımıyla Kaşlarınızı Kaldırabilirsiniz

Eyeliner çektikten sonra; kaşların daha yukarıya kalkık görünmesini istiyorsanız; mutlaka kaş çevresini aydınlatın.

Gündüzden geceye Geçmek İçin Parıltı Eklemeniz Yeterli

Gündüz yaptığınız makyaj için sürdüğünüz eyelineri; gece makyajında da kullanmak istiyorsanız ya da yeniden makyaj yapmak için vaktiniz yoksa; eyeliner üzerine biraz parıltı eklemeniz yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git