Kolay Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Kolay Kış Makyajı Nasıl Yapılır?
4 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 511 kez okundu.

Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Kışın cilt çabuk kuruyacağı ve kolay yıpranacağı için; makyaj yapmadan önce de mutlaka nemlendirici kullanılması gerekiyor. Biz bayanların kışın makyaj yaparken işi bir hayli zorlaşıyor. Genel olarak hava rüzgarlı ve soğuk olacağından; kozmetik ürünlerinin uçucu özelliğinin olmaması lazım. Ancak bu şekilde yapılan makyajda kalıcılık sağlanabilir ve cildin kurumasının önüne geçilebilir. Kışın, gerekli önlemleri almadan önce yapacağınız makyaj; hem kolay bir şekilde akar, hem de kalıcılığı kalmayacağı için yüzünüzdeki kusurlar aniden ortaya çıkabilir.

2016-kis-makyaji

Kış makyajında dudaklar koyu bir tonda olmalı, yüzün genel hali ise doğal ve sade olmalıdır. 

Her ne kadar kışın makyaj yapmanın birtakım zorlukları bulunsa da; yazın sıcak günlerinde de terlemenin etkisi ile yapış yapış olan makyajları düşündüğümüz zaman, kışın makyaj yapmak adına daha elverişli bir mevsim olarak karşımıza çıkıyor. En azından yazın kavurucu sıcaklarının yaşandığı günlerine göre; kışın makyaj yapmak çok daha kolay olacak. Ancak yine de rüzgar ve soğuk havanın etkisine dikkat etmek gerekiyor. Kışın hangi makyaj modellerinin trend olduğunu öğrenmek için; 2016-2017 Sonbahar-Kış makyaj trendleri başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Kış Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli?

Cildin kurumasının önüne geçmek adına nemlendirici sürüp, ardından makyajın hemen uçmasını engellemek adına cilt bazını kullandıktan sonra; fondöten ile kış makyajı yapmaya başlıyoruz. Allık seçiminde mutlaka ten rengine uyan bir ton kullanmalısınız. Kışın daha doğal ve sade makyaj tercihinde bulunmanız; mevsime uygun bir makyaj yapma fırsatını da sizlere sunacaktır.

2017-kis-makyaji

Kış makyajına başlamadan önce; havalar rüzgarlı ve soğuk olacağından, mutlaka nemlendirici kullanmak gerekiyor. 

Kış makyajı önerilerinde, ikinci aşamada karşımıza göz makyajı çıkıyor. İlk önce göz altlarına hafif yoğunlukta bir kapatıcı sürmeli ve ardından siyah göz kalemi yardımıyla göz kapağının üstüne sürme çekmelisiniz. Bu işlemden sonra siyah göz kalemini hemen elinizden bırakmayın. Zira aynı kalemle üst göz kapağının orta kısmından başlayarak, dışarıya doğru uzayan bir çizgi çizeceksiniz. Kalemle gerekli olan adımları uyguladıktan sonra; uygun bir far alarak gözlerinize biraz parıltı katacaksınız. Son olarak maskara ile göz makyajını tamamlayacaksınız. Bu arada kışın far seçiminde ben genel olarak bakır tonlarını tercih ediyorum, hem mevsime uyuyor, hem de sade makyajda oldukça güzel bir duruş sergiliyor.

Kış makyajında son olarak sıra dudaklar geliyor. Kışın mutlaka dudakların ön plana çıkarılacağı bir makyaj tercih etmelisiniz. Sade ve doğal bir makyaj üzerinde, koyu renk dudaklar anında dikkati çeken bir etki yapacaktır. Ben genelde siyah ve bordo ruju tercih ediyorum bu yüzden. Siz de kendi zevkinize göre, koyu tonda bir ruj tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git