Kıskançlık Yaratan İranlı Kadın Makyaj Stilleri

Kıskançlık Yaratan İranlı Kadın Makyaj Stilleri
25 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.985 kez okundu.

Kıskançlık Yaratan İranlı Kadın Makyaj Stilleri

Hepimiz İranlı kadınların makyaj stillerini çok beğeniriz. Fakat inanıyorum ki çoğumuz bu makyaj nasıl yapılıyor hiç araştırmadık. Bu yazımızda biraz İranlı kadınların makyaj sırlarından bahsedelim. İranlı bayanların makyajları özellikle koyu renkte ve bolca sürülerek yapılmasıdır. Ancak deyim yerindeyse; ‘Yiğidi öldür hakkını yeme’ diyerek İranlı kadınların gözlerinin çok güzel olduğunu söylemeliyim.

İranlı Kadın Makyajı Nasıl Yapılır

Kavisli kaşlarıyla dikkat çeken İranlı bayanların büyük ve koyu renkte olan gözleri de doğuştan gelen bir güzellik, bunu inkar etmeyelim.

Siyah göz kalemi ve karbon siyahı eyelineri hemen temin edin ve vereceğimiz tavsiyelerle İranlı kadınlar kadar güzel göz makyajları yapın. Unutmayın ki siyah göz kalemi ve karbon siyahı eyelineri aynı anda kullanmak işimizi oldukça kolaylaştırıyor.

İlk etapta göz kapaklarımızın üzerine tenimizin rengi farı sürüyoruz, ama gözaltlarına beyaz kapatıcı sürmeyin. Göz kapakları üzerine ten rengi farınızı sürdükten sonra büyük fırçanızdan yardım alarak şeftali tonları allığı fırçanızın üzerine alın ve şeftali tonlarındaki rengi göz kapakları üzerine yani kaşlarınıza yakın bir şekilde sürün. Bu yaptığımız işlem gölgeyi verecektir.

İranlı Kadınların Makyaj Sırları

Gölgeyi verdik ve sıra geldi göz pınarları çevresinden göz uçlarına doğru eyelineri sürmeye. Bu işlemi de yaptıktan sonra; göz kapakları üzerine siyah kalemi sakın sürmeyin. İran makyajının özelliği gözlere sürme yapılan bir makyaj olmasıdır. Siz eyelinerinizin ucunu çok az ıslatarak kullanabilirsiniz nitekim İranlı kadınların kullandığı ıslak görünümü veren koyu tonlardaki sürmeleri buralarda bulmamız pek kolay değil. Bahsettiğim işlem aynı etkiyi yaratacaktır.

Eyelineri göz kapaklarınızın üzerine anormal olmayan kalınlıkta çizgi olarak sürdük ve sonra alt kirpiklere de ‘ince’ bir çizgi olarak sürmeniz gerekiyor. Gözlerinizin küçük görünmesine neden olmamak için kesinlikle üst kapaklar üzerine eyeliner ile çekmiş olduğunuz çizgiyi alt kirpiklerle birleştirmeyin.

İranlı Kadın Göz Makyajı

Evet, uygulamaları sırasıyla yaptık şimdi İranlı kadın göz makyajını tamamlıyoruz. Gözlerimize siyah kalemi çekiyoruz ardından çokça maskara sürüyoruz ve makyajımız artık bitti. Eğer ben belirgin İran göz makyajı isterim diyorsanız siyah farınız var demektir. Alt kirpiklere siyah farınız ile küçük dokunuşlar yapın ve siyah göz kalemini kirpik diplerine sürerek buğulu bir görünüm elde edin, ardından pamuklu çubuk yardımı ile dağıtın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git