Kısa Boylular İçin Kışa Özel Kombinler

Kısa Boylular İçin Kışa Özel Kombinler
7 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 757 kez okundu.

Kısa Boylu İçin Kışlık Kombinler

Kısa boylu ve kilolu bayanlar için elbise ve kıyafet tercihinde yıllardır zor anlar yaşanıyor. Ancak bir bayan vücudunu tanıyarak, ona uygun şekilde seçimler yaparak giyinirse; her şekilde şık ve modern görünebilir. Bunun için kombin yapacağı parçaların hem vücuduna, hem de birbirine uyumlu olması büyük önem taşıyor.

Bu yazımızda sizlere kısa boylu kadınların, Kış mevsiminde nasıl giyinmeleri gerektiği hakkında birtakım bilgiler vereceğiz. Kış mevsiminde kısa boylular giyim modelleri arasından seçim yaparken; mutlaka boylarını dikkate alacak parçaları seçmemeliler. Kısa boylu olmayı bu şekilde bir avantaja dönüştürmek bile mümkün. Kısa boylu kadınların kış için tercih edebilecekleri kombin önerilerimiz sizlerle…

Mutlaka Tek Renk Parçalara Yönelin

kisa-boylular-tek-renk-giymeli

Kısa boylu kadınlar mutlak tek renk kıyafet ve elbiseleri tercih etmeliler.

Eğer boyunuz kısa ise; renkli kıyafetlerden uzak durmanızda fayda var. Rengarenk tasarımlar hiç de size göre değildir. Kış için yapacağınız alışverişlerde, mutlaka tek renk elbiseleri, montları, paltoları, ceketleri, pantolonları, etekleri, bluzları, kazakları, hırkaları ya da yelekleri tercih etmelisiniz. Bu arada kombininizde yer alan parçaların da mümkün olduğunca aynı renk olmasına özen gösterin. Örneğin; siyah renk bluz altına siyah renkte bir etek ve ceket tercih etmeniz uygun olacak.

Topuklulara Kombininizde Yer Verin

kisa-boylular-topuklu-ayakkabi-giymeli

Kısa boylu bayanların kombin yaparken, topuklu ayakkabılara yer vermeleri gerekiyor.

Kısa boylu hanımlar; topuklu ayakkabı giyme alışkanlığını kesinlik edinmeliler. Giyecekleri topuklu ayakkabılar sayesinde boyları daha uzun görünecektir. Kışın; topuklu botlar, çizmeler ve diğer ayakkabılar onların kombinlerinde yer alması gereken parçalar arasındadır.

Yüksek Bel Tasarımlar

kisa-boylular-yuksek-belli-tasarimlara-yonelmeliler

Yüksek belli kıyafet ve elbiseler; kısa boylular için en uygun tasarımlardır.

Bacak boyunu uzun göstermek adına tercih edilen yüksek bel tasarımlar; kısa boylu hanımların tercih etmeleri gereken giyim modelleri arasında yer alıyor. Kış için kombin yaparken; yüksek bel bir etek, pantolon, elbise mutlaka tercihiniz olmalı. Bu şekilde yapacağınız kışlık kombin ile daha uzun gözükeceksiniz.

Dar Kıyafetlere Yönelin

kisa-boylu-kadinlar-dar-kesim-parcalari-tercih-etmelidir

Kısa boylu hanımlar; dar kesim kıyafetleri tercih etmelidirler.

Boyunuz kısa olduğundan; bol yapıda olan kıyafetler hiç size göre değildir. Dar kesim kıyafetlerle oluşturacağınız kışlık kombinler sayesinde daha uzun görünebilirsiniz. Bunun için dar paça pantolonları, taytları, dar kesim üst modellerini tercih ederek kışlık kombinlerinizi hazırlayın.

İnce Kemerler Kullanın

ince-kemerler-kisa-boylulara-uygundur

Kısa boylu kızların ve kadınların, kombin yaparken ince kemerleri tercih etmeleri gerekiyor.

Bir bayan aksesuarı yerinde ve doğru bir şekilde kullanırsa; sırf o aksesuar sayesinde trend bir görünüm sağlayabilir. Kısa boylu kadınların hazırlayacakları kışlık kombinlerde de aksesuarın önemi karşımıza çıkıyor. Kısa boylu bir bayansanız; bel kısmında mutlaka ince bir kemer tercih edin. Bu sizin belinizi ince gösterirken; boyunuzun daha uzunmuş gibi görünmesini sağlar.

Enine Çizgiden Uzak Durun, Boyuna Çizgili Tasarımları Tercih Edin

kisa-boylular-icin-boyuna-cizgili-tasarimlar-uygundur

Kısa boylu hanımlar; enine değil de, boyuna çizgili tasarımları seçmelidirler.

Kısa boylu kadınların kıyafet kombini yaparken ya da elbise seçerken dikkat etmeleri gereken en önemli nokta; enine çizgilerden uzak durmalarıdır. Zira enine çizgiler boyun daha kısa görünmesine neden olmaktadır. Bu yüzden boyuna çizgili parçalar tercih edilmelidir ki; daha uzun bir görünüm elde edilebilsin.

Büyük Boy Çantaları Almayın

kisa-boylular-ufak-boy-cantalari-tercih-etmeli

Ufak ya da orta boy çantalar; kısa boyluların kombin yaparken tercih etmeleri gereken çantalardandır.

Eğer boyunuz kısa ise; büyük boy çantalar hiç de size göre değildir. Kışlık kombin yaparken de; büyük boy çantaları asla kolunuza takmamalısınız. Önemli bir aksesuar parçası olan çantalar; kombinlerin tamamlayıcısı niteliğinde olup, bir bayanın dış görünüşünü de doğrudan etkilemektedir.

Koyu Renkleri Seçin

kisa-boylular-koyu-renk-elbise-ve-kiyafetleri-secmeli

Koyu renk elbise ve kıyafetler; kısa boylular için en uygun seçim olacaktır.

Kış mevsiminde koyu renkler ve tonları genel olarak trend oluyor. Kısa boylu bir bayan olarak siz de bu durumu lehinize çevirebilirsiniz. Zira kısa boylu bir yapıysanız; zaten sizin koyu renkli tasarımları tercih ederek kombin yapmanız lazım. Kışın koyu renklerin trend olması; kışlık kombin hazırlarken, bir nevi bir taşta iki kuş vurmanıza da yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git