Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?

Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?
7 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 583 kez okundu.

Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Kadınların korkulu rüyası olan kırmızı sivilceler ve sonrasında ortaya çıkan izler; estetik yönden duruşu negatif yönde etkilemektedir. Kırmızı sivilceler nedeni ile kendisini rahatsız hisseden ve bunları ortadan kaldırmaya çalışan bayanlar; kırmızı sivilcelerin ortadan kalkması ise meydana gelen izler neticesinde de kötü bir görünümle karşı karşıya kalırlar. Genel olarak sivilcelerinden rahatsız olan ve bunları sıkarak patlatma yolunu tercih eden hanımlar, bu sorunu yaşarlar.

kirmizi-sivilce-izleri-nasil-gecer

Bayanların korkulu rüyası olan kırmızı sivilce izleri; dikkat edilmediği takdirde, sonucu cilt kanserine kadar giden sonuçlara yol açabilir. 

Ciltte meydana gelen sivilcelerin sıkılarak patlatılması sonucu ortaya çıkan kırmızı sivilce izleri; kötü bir görünümle bizleri karşı karşıya bırakırken; bazen bu işler kendiliğinden yok olmakta, bazen de kalıcı hasara sebebiyet vermektedir. Özellikle, sivilcelerin kanlı yapıda olması, ciltte uzun soluklu kırmızı izlerin kalmasına neden olmaktadır. Genel olarak beyaz tenli kadınların cildinde görülen bu tür lekeler; eğer dikkatli özen gösterilmez ise, kişinin cilt kanseri ile karşı karşıya kalmasına bile yol açabilmektedir. Yağlı cilde sahip olanlarda görülen kırmızı sivilceler; doğal ve bitkisel ürünlerle ortadan kaldırabilmektedir. Cildin gerek duyduğu yağ oranını sağladıktan sonra; aşırı yağlanma meydana getirebilecek olan şeylerden uzak durmak gerekmektedir. Bu şekilde cildinizi kırmızı sivilcelerden ve onların bıraktığı izlerden koruyabilirsiniz.

Cilt bakımında büyük bir önem arz eden kırmızı sivilce izlerinin nasıl yok edildiğini merak edenler için; birkaç evde yapabileceğiniz doğal maske tarifi vereceğiz. Bunları uygulayarak, kırmızı lekelerden kurtulabilirsiniz. Ancak daha uzun soluklu lekelerde mutlaka uzman bir doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz.

Yoğurt Maskesi

yogurt-maskesi

Yoğurt maskesi, cildin beyazlamasına ve ciltte meydana gelen kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

Yoğurdun içerisinde yer alan laktik asit, cilt ile temas kurduğu anda, beyazlatıcı bir etki yapmaktadır. Aynı zamanda ciltte, sivilcelerin meydana getirdiği tahriş edici sorunları da ortadan kaldırmakta ve kızarıkların giderilmesini sağlamaktadır. Doğal ve kaymak bir yoğurdu, yüzünüze yetecek kadarını alarak, uygun bir kap içerisine bırakın. Ardından yüzünüzün tamamını kapsayacak şekilde cildinize iyice yedirerek sürün, 15 dakika kadar bekledikten sonra; güzelce yıkayın.

Not: Etkiyi arttırmak için, yulaf ve limon da ekleyebilirsiniz.

Limon Maskesi

limon-maskesi

Limon suyu maskesi; cilt lekelerinin ortadan kaldırılmasına ve cildin beyazlamasına yardımcı olur.

C vitamini ve asidik yapısı nedeni ile cilt lekelerinin ortadan kaldırılmasına direkt olarak etki yapan limon; cildin beyazlamasına ve ciltte meydana gelen kızarıklıkların giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Limon suyunu sıktıktan sonra; bir pamuk alın ve kırmızı sivilce izlerinin üzerine sürün. Limon suyu kuruyana kadar bekleyin ve ardından güzelce durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git