Kırmızı Ruj Sürme Teknikleri

Kırmızı Ruj Sürme Teknikleri
8 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 469 kez okundu.

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Makyaj uygulamasının en can alıcı noktası ruj sürme işlemidir. Rujun hangi renk olduğu da, makyajın can alıcılığıyla doğru orantılıdır. Bu yüzden birçok bayan kırmızı ruju tercih etmekte ve bu şekilde tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Aynı zamanda seksi görünmek ve yüzündeki şehveti dışarıya yansıtmak isteyen hanımlar da; kırmızı rujun cazibeliğini tercih etmektedirler. Kırmızı rujun göz alıcılığı; diğer makyaj malzemelerinin de doğru bir şekilde uygulanması sonucu açığa çıkacaktır.

kirmizi-ruj-nasil-surulur

Kırmızı ruj sürerken; dudak kalemini dudak çizgisinden değil de, olabildiği kadar düz çizmenizde fayda var.

Makyajın en can alıcı noktası şüphesiz dudaklardır ve dudağa sürülen ruj sayesinde birçok kadın seksi duruşunu ön plana çıkarmaktadır. Bunun için hem doğru ruju tercih etmek, hem de bu ruju doğru bir şekilde dudaklara uygulamak gerekiyor. Özellikle seksi ve çekici görünmek isteyen hanımların tercihi kırmızı ruj oluyor. Aşkı ve seksiliği simgeleyen bu ruj rengi; dudaktan taşmayacak bir şekilde, ölçülü olarak sürülmelidir.

Kırmızı Ruj Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj yaparken kırmızı ruj sürmenin püf noktası aslında, ruj kalemini doğru bir şekilde kullanmaktan ve dudak çizgisini taşırmamaktan geçiyor. Kalemle birlikte kırmızı ruju dudak çizgisinden çizmek yerine, olabildiği kadar düz çizmenizde fayda var. Bu şekilde dudaklarınız eğer orantısız ise ortaya çıkmaz. Bu nedenle de dudağın rengi doğallığından ödün vermemiş olur. Kırmızı ruj sürmede önce mutlaka yapmak istediğiniz kombini de kafanızda toparlamalı, diğer makyaj malzemelerini kırmızı rujun göz alıcılığını bozmayacak yoğunlukta kullanmalı ve saçlarınızın modeline de kırmızı ruju dikkate alarak karar vermelisiniz. Çünkü ancak bu şekilde kırmızı ruj renginin cazibesi de kadında gösterdiği seksi duruş ortaya çıkacaktır.

Kırmızı ruj sürme tekniklerinde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise; kırmızı ruju ön plana çıkarmanız gerektiğidir. Bunu da ancak diğer makyajınızı sade ve daha doğal tutarak yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git