Kına Gecesi Aksesuarları

Genel olarak düğünden 1 ya da 2 gün öncesinde yapılan kına geceleri; gelin adayları için özel gecelerden bir tanesidir. Düğünden önceki bu özel gecede; gelin adayına kına yakılır ve ağıtlar söylenerek, ağlatılmaya çalışırlar. Birçok farklı oyun havasının da oynandığı bu özel gecede; gelin adayları kına gecesi elbiseleri arasından bir seçim yaparak, şık ve zarif olmayı amaçlar. Çiftin mutlu bir yuva için emin adımlarla ilerledikleri özel gecelerden bir tanesi olan kına gecesinde; bazı aksesuarların da yer alması gerekmektedir. Kına gecesi aksesuarları arasından seçim yapacak olan çift; yapacağı özel seçimlerle birlikte bu günü daha da güzel bir hale getirmektedir. Kına gecesi içerisinde yer alan aksesuarlar arasında; kına, tepsi, altın, bindallı, kuruyemiş gibi detaylar büyük öneme sahiptir. Gelinin eline yakılan kına, damadın annesi tarafından verilen altınla kapatılır. Aynı zamanda kına fazla miktarda ayarlanır ve davet edilenlere dağıtılır. Yine kuruyemiş de; davetlilere verilmek üzere bol miktarda temin edilir.

Kına Gecesi Malzemeleri 2016

Kına gecesi aksesuarları arasında olmazsa olmazlar arasında yer alan bindallı modelleri; geleneksel bir kına gecesi kıyafeti olarak bilinmektedir. Kına yakılacağı esnada; gelin adayı tarafından giyilir ve bu kıyafet eşliğinde gecenin anlam ve önemine uygun bir şekilde hareket edilmiş olur. Daha sonra oyun havalarına geçildiği zaman; gelin adayı bindallıyı çıkarır ve seçtiği özel bir kına gecesi elbisesini giyerek, davetlilerin karşısına geçer. Kına yakılırken kullanılan mum ve tepsi de yine kına gecesinin en önemli aksesuar parçaları arasında bulunmaktadır. Kınanın davetlilere dağıtıldığı kına torbaları da bu özel gecede önemli bir aksesuar detayı olarak yer almaktadır. Bu konuda yapılacak olan seçim ile birlikte; kına gecesine katılanları etkilemek mümkündür. Sıradan kına torbalarının aksine; daha modern ve şık kına torbaları temin edilmelidir.

Kına Gecesi Sepeti

2016 yılına özel olarak üretilmiş olan kına gecesi aksesuarları arasından bir seçim yaparak, önümüzdeki sene yapacağınız kına gecesine eksiksiz ve modern bir şekilde hazırlık yapabilirsiniz. Evlilik hazırlığı içerisinde olan gelin adayları; bindallı modelleri arasından yapacakları en uygun seçim ile, son derece alımlı ve çekici bir görünüm elde edeceklerdir.

Aşağıdaki galeride kına gecesinde mutlaka olması gereken; kına gecesi aksesuarları yer almaktadır, siz de bu parçaları teker teker inceleyerek, yapacağınız kına gecesinde neleri temin etmeniz gerektiği konusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git