Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?
2 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 635 kez okundu.

Kil Maskesi Ne İşe Yarar? 

Geçmişten günümüze kadar bayanların güzelliklerine ne kadar önem verdiklerini hepimiz biliyoruz. Biz kadınlar olarak daima güzel ve bakımlı görünmek isteyen varlıklarız. Bu tamamen bizim doğamız gereği istediğimiz bir durum oluyor. Kendimizi bu şekilde daha özel ve daha mutlu hissediyoruz. Güzellik noktasında da ilk olarak cilt bakımı karşımıza çıkıyor. Cilt bakımında yer alan birçok farklı doğal maske sayesinde; gerek yüzümüzde, gerekse de cildimizde yaşamakta olduğumuz sorunlardan bir süre sonra kurtuluyoruz. Ancak bu maskeleri doğru bir şekilde yapmak ve maskelerin tariflerini doğru yerlerden temin etmek gerekiyor.

Evde yapacağınız kil maskesi sayesinde daha canlı, pürüzsüz ve siyah noktalardan arınmış bir cilde sahip olacaksınız.

Kadınların cilt bakımı alanında başvurdukları maskelerden bir tanesi de; kil maskesidir. Evde kendi imkanlarınız ile yapabileceğiniz bu maske sayesinde hem güzelliğe para harcamamış olacak, hem de pratik bir şekilde cildinizi rahatlayacaksınız. Ciddi yenilemesi, nemlendirmesi ve çeşitli sorunlardan kurtarması ile tanınan kil; bu açıdan cilt bakımı konusunda etkin bir rol oynamaktadır. Doğal bir şekilde maskenin yapılıyor olması ise; sağlanan güzelliğin kalıcılığına işarettir. Şimdi sizlere evde kil maskesinin nasıl yapılacağınız anlatalım.

Evde Kil Maskesinin Uygulanışı

Öncelikle kil maskesinin 2 farklı çeşidinin bulunduğunu belirtmek isteriz. Yeşil ve beyaz kil maskesi olarak karşımıza çıkan bu maskelerin her birinin ayrı ayrı faydaları bulunuyor. İlk olarak yeşil kil maskesinin yapılışını anlatalım.

Yeşil kil maskesi; siyah noktaların temizlenmesine ve derideki gözeneklerin açılarak, cildin ferahlamasına yardımcı oluyor.

Yeşil kil maskesi; bir tatlı kaşığı kadar papatya ile bir çay kaşığı kadar yeşil kilin birbirine karıştırılması sonucu oluşur. Bu karışımı gözünüze gelmeyecek şekilde yüzünüzün tamamına sürecek ve yaklaşık 10 dakika kadar yüzünüzde bu şekilde bekleteceksiniz. Ardından soğuk su yardımıyla güzelce yüzünüzü yıkayacaksınız. Haftada 1-2 kere bu maskeyi yapmanız yeterli olacaktır. Siyah noktalar ve gözeneklerin açılması için yeşil kil maskesi oldukça yararlı bir maskedir.

Evde pratik bir şekilde yapabileceğiniz beyaz kil maskesi sayesinde; cildiniz yumuşayacak ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Beyaz kil maskesi ise; cildi yumuşatıcı bir özelikle gösteriyor. Bir kabın içerisinde 2 yemek kaşığı kadar beyaz kili dökün. Ardından içerisine 2 yemek kaşığı kadar içme suyu koyun ve güzelce karıştırın. Ardından fırça yardımı ile yüzünüze bu maskeyi sürün; ancak gözünüze gelmesine engel olun. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra ılık su yardımı ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskenin aynı zamanda cildi onarıcı ballı karışımı da bulunmaktadır. Bu karışımda da; 2 bardak suya bir yemek kaşığı kadar beyaz kil atılır ve uygun bir kaba konur. Ardından üzerine bir çay kaşığı kadar bak eklenir ve bu şekilde cilde uygulanır.

Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir? 

  • Cildin yağlı yapısının düzelmesine yardımcı olacaktır.
  • Kil maskesi yüz kısmına uygulandığı zaman yağı ortadan kaldırır.
  • Sivilcilere savaş açar.
  • Siyah noktalar için birebirdir.
  • Gözeneklerin açılmasına ve cildin ferahlamasına yardımcı olur.
  • Nemlendirici etkisi vardır.
  • Cildi yeniler ve tazelenmesine yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git