İstanbul Lale Festivali Başladı

İstanbul Lale Festivali Başladı
3 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 33 kez okundu.

İstanbul Lale Festivali 1 Nisan’da Başladı

Artık bir gelenek haline gelen İstanbul Lale Festivali; geçtiğimiz Pazar günü 2018’e özel olarak başladı. 13.’sü düzenlenen festival; 1 Nisan tarihinde başlamış olup, 30 Nisan’a kadar devam edecek. İstanbul’un sembolü haline gelen birbirinden güzel ve insanları etkileyen laleler; festival kapsamında bir kez daha kendisini gösteriyor.

istanbul lale festivali

11 Nisan’da Sultanahmet’te Lale Desenli Halı Sergilenecek

lale desenli halı

İstanbul Lale Festivali’nin bu yıl 13.’sü düzenlendi. Festivalin 11. Gününde, yani 11 Nisan’da; Sultanahmet Meydanı’nda dünyada ilk kez Türklerin gerçekleştirmiş olduğu laleden halı motifinin sergilenecek. Aynı gün, su kültüründe lale yetiştiriciliğinin yapılacağı da biliniyor. İstanbullularda dördüncü kez buluşmayı bekleyen lale motifli halının 1734 metrekare olacağı ifade edilirken, bunun için 565 bin lale kullanılacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

1 Nisan – 30 Nisan Tarihleri Arasında Festival Devam Edecek

13. istanbul lale festivali

Siz de bu özel günü kaçırmamak için 11 Nisan’da kimseye söz vermeyin ve dünyada bir ilk olan lale motifli halıyı yakından görün. Ayrıca müsait olduğunuzda İstanbul’un kültürümüzü yansıtan ve dünyanın gıpta ile baktığı lale festivaline bir günlüğüne de olsa gidin ve dünyanın en güzel lalelerini yakından görün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git