Işıltılı Bir Cilde Sahip Olmak İçin 5 İpucu

Işıltılı Bir Cilde Sahip Olmak İçin 5 İpucu
9 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 552 kez okundu.

Parlak ve Aydınlık Bir Cilde Sahip Olma Yolları 

Her kadının hayalidir ışıltılı ve aydınlık bir cilde sahip olmak. Ancak bunun için kullandığımız aydınlatıcı ürünleri her ne kadar kısa vadede bize bu görünümü sunuyor olsa da; sağlıklı bir şekilde elde edilen cilt kadar etkisi yoktur. Bu yüzden sağlıklı bir şekilde, daha ışıltılı bir cilde sahip olmak için çabalamamız gerekiyor.

Işıltılı ve parlak bir cilde sahip olmak isteyen hanımlar için 5 önemli ipucunu sizlerle paylaşacağız. Vereceğimiz adımları harfiyen yerine getirmeniz durumunda; artık o aydınlatıcı makyaj malzemelerini kullanmanıza gerek kalmadan, sağlıklı bir biçimde cildinizi aydınlatmış olacaksınız.

isiltili-bir-cilde-sahip-olma-yollari

Peeling ve Nemlendirici Krem Kullanın

Cilt bakımı alanında nemlendirici kremler olmazsa olmaz ürünlerin başında geliyor. Artık birçok bayan da nemlendirici yanından eksik etmiyor. Bu konuda bir sorun yok, ancak bunu peeling yaparak da desteklememiz lazım. İlk olarak evde kendi hazırlayacağımız peelingler sayesinde cildin ölü hücrelerini ortadan kaldırmamız ve daha sonrasında da nemlendirici kremi kullanmanız gerekiyor.

Omega 3 İçeren Besinleri Tercih Edin

Daha sağlıklı yaşamak, genç görünmek ve atletik bir yapıya sahip olmak için; omega 3 tüketimi büyük bir önem arz ediyor. Aynı şekilde cildin daha parlak ve aydınlık görünmesi için de yine omega 3 içeren gıdaların tüketilmesi lazım.

Yeteri Kadar Su Tüketin

Sağlıklı bir yaşama sahip olmak için su hayatımızda en önemli madde olarak dikkat çekiyor. Cildin daha pürüzsüz, güzel, ışıltılı ve aydınlık görünmesi için yine yeteri kadar su tüketmemiz gerekiyor. Aynı zamanda su içerisinde limon, portakal dilimi, nane yaprağı gibi maddeler katarak, daha lezzetli bir detoks suyu da hazırlayabilirsiniz.

Beta Karoten ve C Vitamini İçeren Besinleri Tüketin

Kivi, portakal, mandalina gibi C vitamini açısından oldukça zengin olan gıdaları tüketmeniz; daha ışıltılı ve parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra; havuç, kavun, kayısı, yeşil biber gibi beta karoten içeren maddeler de yine daha aydınlık bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu tür besinleri tüketmeyi de ihmal etmeyin.

Alkol ve Kafein Alımına Dikkat Edin

Cildin zarar görmesi genelde aşırı alkol ve kafein bağımlılığından kaynaklanıyor. Kafein ve alkol tüketimi konusunda mutlaka kendinize bir sınırlandırma getirin ve bunların tüketiminde aşırıya kesinlikle kaçmayın. Aynı zamanda içtiğiniz her kahvenin yanında da mutlaka bir bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git