İlişkiler Üzerine Değerlendirmeler #3

İlişkiler Üzerine Değerlendirmeler #3
19 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 763 kez okundu.

İlişkiler Üzerine Değerlendirmeler #3 

Bu yazımda sizlere eşlerin birbirlerine olan tutumları hakkında birkaç örnek vererek, aslında mutlu bir evliliğin sırlarını aktaracağım. Öncelikle konuya evlilik aşamasından başlayalım. Eğer görücü usulü bir şekilde evlenmediyseniz; karşınızdaki kişiyi iyi bir şekilde tanıyorsunuz demektir. Belki de yıllarca o kişiyle konuşup, nasıl bir karaktere sahip olduğunu anlamışsınız. Ancak her şey evlilikte sonra gün yüzüne çıkar. Özellikle de yapılan incelikler ve jestler; evlilikten sonra azalmaya başlar. Bu durumda da çiftler arasında birtakım sorunlar meydana gelir. Geçim sıkıntısı da buna eklenince; bazen evlilik yaşanmaz bir hal alıyor. Ancak bu noktada eşlerin birbirlerine olan tutumu büyük bir önem taşıyor. Eğer karşılıklı saygı hiçbir zaman kaybedilmezse; o zaman evlilik de hiçbir şekilde tehlikeye girmez. Genelde kadınlar evliliğin heyecanlı tarafıdır. Önceden olduğu gibi; eşinin kendisine dönem dönem sürprizler yapmasını isterler. Özellikle de eve gelirken elinde çiçek olan bir eş; her kadını mutlu eder. Bunun yanı sıra özel günlerin atlanmaması ve özel günler için daha sıra dışı sürprizlerin yapılması gerekiyor.

Kadınlar Evlilikte Hep Heyecan Arar

Yapıları gereği kadınlar hep mutlu edilmeyi isteyen varlıklardır. Birçok kadının kuaföre giderek saç yaptırarak ya da alışveriş yaparak mutlu olmaya çalıştığını biliyoruz. Bunun yanı sıra evli olan bir kadın; eşinin kendisini hoş sürprizlerle mutlu etmesini ister. Kadınların evliliğin hep heyecanlı bir şekilde yıllar boyu sürmesini isterler.

Erkekler Bir Süre Sonra Monotonluğa Bağlar

Olaya erkekler tarafından bakacak olursak; evliliğin ilk 5 yılı birçok erkek özel günleri atlamaz, karısına güzel sürprizler yapar. Ardından yavaş yavaş monoton bir hale gelmeye başlar. Bu da aslında iş hayatının stresi ve yorgunluğu nedeni ile erkeklerin yaşadıkları bir durumdur. Eve geldikleri zaman yemek yiyip, televizyon karşısında pineklemek isterler. Kadın ise, bütün gün eşi olmadığı için, en azından akşam onunla 2 çift laf etmek ister.

Her 2 tarafın da birbirini anlaması ve hoş karşılaması ile mutlu bir evlilik devam edebilir. Bu noktada biz kadınların bu sürpriz olayını pek fazla abartmamız gerekiyor. Özel günleri atlayalım demiyorum; ama her gün eve çiçekle gelmesini de beklemeyelim. Onu harekete geçirmek adına kendimiz süslenip püslenip, ona en sevdiği yemekleri yaparak, işten geldiğinde güzelce karşılayalım. Erkeklere burada düşen görev ise; eve geldiği zaman hanımı ile 2 çift laf etmek ve birkaç güzel söz söylemek olacaktır. Her 2 tarafın da birbirine olan saygısını kaybetmemesi de; en önemli olaydır.

Yazılarımı yazmaya ve ilişkiler üzerine değerlendirmelerde bulunmaya devam edeceğim, beni takip etmeye devam edin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git