İlişkiler Üzerine Değerlendirmeler #1

İlişkiler Üzerine Değerlendirmeler #1
2 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 832 kez okundu.

İlişkiler Üzerine Değerlendirmeler #1

Bu bölümde artık sizlere ilişkiler hakkında değerlendirmeler yapacağım. Aşk, ilişki ve evlilik konusunda kendi tecrübelerime dayanarak yardımcı olmaya çalışacağım. İlk olarak karşı cinslerin birbirine olan tutumu hakkında bir şeyler yazmaya karar verdim. Daha çok konumuz 2 cinsin birbirine yaptığı tavır olacak. Her 2 cinsi de ayrı ayrı ele alacağım ve birbirlerine olan tutumlarını inceleyeceğim.

Kadın Ne İster?

Kadınlar erkeklere göre daha duygusal ve daha olgun varlıklardır. Yaşları aynı olan 2 sevgiliyi ele alalım. Erkek hem olgunluk bakımından, hem duygusallık açısından karşı cinse göre sınıfta kalır. Kadınlar ne istediklerini bilirler ve ona göre hareket ederler. Onlar için özel günler olmazsa olmazlardandır. Yani bir erkeğin özel bir günü pas geçmesi demek, ilişkinin zarar görmesi ve kadının her fırsatta bunu yüzüne vurması demektir. Bu yüzden erkeklerin bu konuda daha hassas olmaları gerekiyor. Bir kadın karşı cinse tavır yaptığı zaman bunu net ifadelerle gösterir. İkili arasında geçen aşkım, sevgilim, sevdiceğim, bitanem, hayatım, kuzum gibi aşk sözcükleri bu tavır halinde anında ortadan kalkar. Buradan da zaten erkeklerin hemen bir şeyin ters gittiğini anlamaları gerekir. Genelde kadınlar hep kendilerini haklı bulurlar ve ona göre hareket ederler. Haksız oldukları durumlarda da 2 farklı yolla bunun üstesinden gelebilirler. Ya tozpembe yalanı çok doğru ve yerinde söylerler, ya da biraz naz ve cilve yaparak bunu savuştururlar. Bu biraz da kadınların doğasında vardır.

Erkekler Ne Yapar?

Evet arkadaşlar erkek kadın ilişkilerine bu kez de karşı cins tarafından bakalım. Biz genelde ne yaptığımızın farkında oluruz ve her zaman için ipleri elimizde tutarız. Yeri geldiği zaman hepimiz tozpembe yalanlar söyleriz, bunu inkar etmeyelim. Ama karşı cinsin bize söylediği yalanları hemen yakalarız. Erkekler biraz bu konuda beceriksiz herhalde ne dersiniz? Bir erkek yalan söylüyorsa ya lafı ikiletmeye başlar, ya da çok düşünerek hareket eder. Bizler öyle miyiz? Bir başladık mı konuşmaya, sonu gelmez, bu yüzden de hemen üste çıkmayı başarırız. Kabul ediyoruz biz erkeklere göre daha iyi laf yapıyoruz, ama onlar da aşırı derecede vurdumduymaz oluyorlar. Bir de sürpriz yapma konusunda biraz beceriksizler. Genelleme yapmayacağım ama hemen sürpriz yapacakları anlaşılıyor. Biz de onlar üzülmesin diye bilmiyormuşuz gibi davranırız. Bizim için önemli olan zaten bir erkeğin sürpriz yapmayı akıl etmesidir, sürprizin ne olduğu pek önemli değildir.

İlişkiler üzerine değerlendirmeler başlıklı yazı dizimize bu şekilde giriş yapmak istedim, beni takip etmeye devam edin, size ilerleyen yazılarımda daha farklı ve daha ayrıntılı konulara değineceğim. Sizin de görüşlerinizi bekliyorum, merak ettiğiniz bir konu varsa yorum yapabilirsiniz, o konuda da yazarım, şimdilik herkese iyi günler diliyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git