İğne Oyası Modelleri 2016

İğne Oyası Modelleri 2016 

Oya, bir kadının el işlerinde ne kadar becerikli olduğunu gösteren en önemli alandır. Bir kadın eğer iyi oya yapabiliyor ise; diğer kadınlar tarafından da marifetli olarak nitelendirilir. Özellikle çeyiz hazırlayacak olan gelin adayları için oya olayı daha fazla ön plana çıkmaktadır. Oya yapmak isteyen kadınların karşılarına farklı oya örnekleri çıkmaktadır. Bu örnekler arasından seçim yaparak, havlu ve yazma gibi eşyaların kenarlarına çeşitli motifler işlenir. Oya yaparken kadınların karşısında 2 farklı seçenek yer almaktadır. Birincisi tığ ile yapılan oya çeşididir. Bu oya çeşidini; oya yapmaya ilk olarak başlayan kadınlar tercih eder. Diğer oya modeline göre daha basittir ve bir nevi acemilik bu oya çeşidinde atılır. İkinci sırada ise; iğne oyası gelmektedir. Kadınların ustalıklarını bu oya çeşidinde sergiledikleri görülmektedir. İğne oyası modelleri arasından seçim yapacak olan bir kadın; çeşitli eşyaların daha güzel görünmesine de katkı sağlamış olacaktır. Çeyiz hazırlayacak olan genç kızlar da bu şekilde çeyizlerini daha güzel ve daha özel bir hale getirmiş olurlar. Bu noktada çeyizlik iğne oyası modelleri 2016 tasarımları; çeyiz hazırlayacak olan gelin adaylarının karşısına çıkmaktadır. İğne oyaları alanında her yıl olduğu gibi 2016 yılında da çok farklı örnekler mevcuttur. İğne oyası modelleri 2016 örnekleri içerisinden seçim yaparak; modaya da uygun bir çalışma ortaya koymak mümkündür.

2016 Yazma Kenarı İğne Oyası Modelleri

İğne ile yapılan iğne oyası modelleri 2016 tasarımları içerisinde; özellikle çiçek desenli motifler dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra hayvan desenlerinin ve çeşitli süslemelerin yer aldığı iğne oyası örnekleri de mevcuttur. Her bayan kendi zevkine göre hareket etmekte ve beğendiği örneği işleyerek eşyalarını görsel açıdan daha güzel bir hale getirmektedir.

Yeni Sezon İğne Oyası Modelleri

İğne ile yapılan oyaların daha çok beğeni topladığı da aşikardır. Sırf bu yüzden iğne oyası modelleri 2016 koleksiyonları içerisinden kadınlar seçimlerini yaparlar ve eşyalarını bu şekilde güzel bir görünüme kavuşturmuş olurlar.

Aşağıdaki galeride en güzel ve en fazla tercih edilen 2016 iğne oyası modelleri yer almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git