Gür ve Uzun Kirpikler İçin İpuçları

Gür ve Uzun Kirpikler İçin İpuçları
4 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 426 kez okundu.

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Yapılması Gerekenler

“Gözler kalbin aynasıdır” lafından hareket ederek, gözlerinizi ön plana çıkarmaktan kaçınmayın. Ancak gözlerinizi ön plana çıkarmak için, gür ve uzun kirpiklere sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Zira gözleri çekici kılan ve gözlerin anlamını derinleştiren, gür ve uzun kirpikler olmaktadır. Kirpiklerin gür ve uzun olmasının yanı sıra; dolgun olması da yine çekiciliğinizi arttıracak olan etmenler arasındadır. Kirpiklerin kısa ve seyrek yapıda olması; güzel görünmenize adeta kep vuracaktır.

Eğer siz de kirpiklerinizin kısa ve seyrek olduğunu düşünüyor ve daha uzun, gür ve dolgun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız; sizlere vereceğimiz ipuçlarını mutlaka okuyun ve deneyin.

Gür, Uzun ve Dolgun Kirpikler İçin

Doğru makyaj teknikleri ve doğal bakım yöntemlerini tercih ederek; siz de uzun, gür ve dolgun kirpiklere kavuşabilirsiniz. 

  • İlk olarak makyaj alanında doğru tercihler yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Daha gür ve dolgun kirpikler için en doğru rimeli bulun ve makyajınızı ona göre yapın. Kalitesiz ürünlerden kaçının, bu tür ürünler hem bakışlarınızı olumsuz yönde etkiler, hem de kirpiklerinizi kötü gösterir.
  • Rimel kullanımına dikkat ederek, daha uzun ve gür kirpiklere kavuşabilirsiniz. Rimeli sürerken mutlaka köklerden başlayın ve uç kısımlara doğru sürün. Kirpiklerde topaklanmayı önlemek adına da, rimel sürmeden önce kirpiklerinizi düzgün bir şekilde tarayın.
  • Kirpikleri kıvırmaya yarayan kirpik kıvırıcı ürünler de yine uzun, gür ve dolgun kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Sert hareketler yapmadan ve kirpikleri aşırı derecede zorlamadan, bu ürünü tercih edebilirsiniz.
  • Uzun ve gür kirpiklere sahip olmak için; kirpiklerin dökülmesine yol açan etmenleri ortadan kaldırmalısınız. Özellikle stres ve sigara kullanımı; kirpiklerin kısa sürede dökülmesine yol açmaktadır. Bunun yanı sıra kirpikleri temizlerken onlara nazik bir şekilde yaklaşmalı ve çok fazla çekip kopma ya da kırılma durumlarının meydana gelmesine izin vermemelisiniz.
  • Makyaj yaparken eyeliner kullanmanız; kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmesine yardımcı olacaktır. Eyeliner kullanımı ile kirpiklerin olduğundan 2 kat uzun ve dolgun bir duruşa kavuşacaktır.
  • Doğal yöntemleri tercih ederek de yine kirpiklerinizin uzun ve gür görünmesine katkıda bulunabilirsiniz. Limon kabuklarını dilimleyip zeytinyağı içe bir kapta birleştirin, ardından birkaç gün zeytinyağının içerisinde limon kabuklarını dinlendirin. Daha sonra bu karışımı gece ufak ve hafif dokunuşlar yardımıyla, sanki masaj yaparmış gibi kirpiklerinizi uygulayın. Sabah olunca kirpiklerinizi güzelce temizleyin.
  • Kirpikleri uzun, gür ve dolgun gösteren doğal yağları da kullanabilirsiniz. Etkili formülü ile Hint yağı bu alanda birinci sırada gelmektedir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git