Günlük Doğal Makyaj Trendi

Günlük Doğal Makyaj Trendi
20 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 478 kez okundu.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? 

Doğal makyaj; son yıllardın trendi olarak karşımıza çıkıyor. Abartıya kaçmadan yapılacak olan makyaj ile birlikte daha zarif ve fresh bir görüntü çizeceksiniz. Doğal makyajda dikkat edilmesi gereken en önemli detay; sadece tek bir bölgenin ön plana çıkmasıdır. Ya gözler ya da dudaklar; doğal makyajda belirginleştirilen bölgeler arasındadır. Özellikle de günlük stillerde bu makyaj türünün tercih edilmesi gerekiyor.

Sadece gözlerin ya da dudakların ön plana çıktığı doğal makyaj ile alakalı bütün detayları bu yazımızda bulacaksınız. Kırmızı ya da bordo bir ruj ile dudaklarınızı ya da abartıya kaçmayacak makyaj ile gözlerinizi ön plana çıkarmanız yeterli. “Günlük makyajdaki detaylar nelerdir?” şimdi bunları inceleyelim hanımlar…

Cilt Makyajı

Günlük cilt makyajında hafif ürünleri tercih ederek, fresh bir görünüme sahip olmalısınız. 

Günlük olarak yapacağınız makyajda; cilt için en hafif tercihleri kullanmalı ve doğallıktan yana bir tavır takınmalısınız. Eğer cildinizde kusurlar yoksa; fondöten kullanmanıza bile gerek yok. BB kremi ile cilt makyajınızı oluşturabilirsiniz. Bu şekilde çok daha doğal ve fresh bir görünüme kavuşacaksınız. Pudra seçiminde de yine hafif yapıdaki ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Zira pudra ile yüzü sabitlemek; kat kat görünüm ortaya çıkabilirsiniz.

Göz Makyajı

Günlük göz makyajında; lacivert tonları bu sene trend. Eğer renkli gözlere sahip değilseniz; lacivert göz makyajını uygulayabilirsiniz. 

Günlük makyajda; takma kirpiklere, ışıltılı parlara ve kalemlere yer yok. Bunları özel bir gün için ya da gece dışarıya çıkacağınız zaman yapacağınız makyaja saklayın. Göz makyajında da abartıya kaçmamalısınız. Eğer gözleriniz renkli değil ise, bu senenin trendi olan lacivert tonlarda bir göz makyajı tercih edebilirsiniz.

Dudak Makyajı

Günlük dudak makyajında, bu senenin trendi olan pembe renkli rujlara tercih ederek, doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

Günlük olarak yapacağınız makyajın, doğal olmasına özen göstermeniz gerektiğini belirtmiştik. Bu sene pembe dudaklar bir hayli trend olacağından; pembe renkli bir ruj seçiminde bulunabilirsiniz. Oldukça fresh ve genç bir duruşa kavuşmanızı sağlayan pembe dudaklar sayesinde çok daha çekici olacaksınız. Dior’un ve Channel’in pembe renkli rujlarını seçebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git