Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?
11 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 471 kez okundu.

Göz Rengine Göre Nasıl Makyaj Tercih Edilmeli?

Bayanların dış görünüşünü doğrudan etkileyen makyaj; düzgün bir şekilde yapıldığı takdirde, eşsiz bir güzelliğe sahip olma fırsatını biz hanımlara tanıyor. Ancak bunun için saç renginden ten rengine, göz renginden kombine kadar birçok detaya dikkat etmek gerekiyor. Bugün sizlere göz rengine göre nasıl makyaj tercih edilmesi gerektiğiyle alakalı birtakım bilgiler vereceğiz. Böylece siz de kendi göz renginize göre hangi makyajın daha doğru bir makyaj tekniği olduğunu bilerek hareket edebileceksiniz.

Her kadın büyüleyici ve etkileyici bakışlara sahip olmak ister. Ancak bunun için doğru makyaj modelinin yapılması gerekmektedir. Özellikle bakışların, yapılacak makyajla birlikte derinlik kazanması lazım. Bilinçsiz bir şekilde yapacağınız makyaj yerine, içinize sinecek şekilde bir makyaj tercih etmelisiniz. Göz makyajınızı da bu yönde yapmalı ve bu şekilde etkileyici bir bakışa sahip olmalısınız. Göz renginize göre yapacağınız en uygun makyaj sayesinde herkesin bakışları sizin üzerinizde olacak. Şimdi sırasıyla göz rengine göre nasıl makyaj yapılması gerektiğine bir göz atalım.

Mavi Göze Uygun Makyaj

mavi-goz-icin-makyaj

Mavi göz makyajında mutlaka mavi tonlarında bir far kullanılmalıdır.

Mavi göz rengine sahipseniz; size ilk önerimiz farınızla alakalı olacak. Yine mavi tonlarında bir far kullanmalı ve iç bölüme doğru kahverengi bir kalem çekerek gözlerinizin rengini açığa çıkarmalısınız. Bu şekilde göz makyajında buğulu bir bakış elde etmiş olursunuz. Kahve tonlarında bir ruj ile makyajınıza şahane bir uyum sağlayabilirsiniz.

Ela Göz Rengine Göre Makyaj

ela-goz-icin-makyaj

Ela göz makyajında, farklı renklerde farları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Göz makyajında en fazla seçenek ela gözler için olan makyaj tekniğinde karşımıza çıkıyor. Zira bu gözlere birçok farklı tonda göz makyajı uyum sağlıyor ve hal böyle olunca da, ela gözler için makyaj yapmak bir hayli kolaylaşıyor. Bakır sarısı tonlarında far ve kahverengi bir rimel; ela gözlerin cazibesini net bir şekilde ortaya çıkarmaktadır.

Siyah Göz İçin Makyaj

siyah-goz-icin-makyaj

Siyah göz makyajında, yine siyah renkleri tercih etmek en mantıklı seçim olacaktır.

Siyah gözlere yine siyah bir göz makyajı yapmak en doğrusu olacaktır. Gümüş tonları ve füme tonları ile gözlerde elde edilecek olan dumanlı bakış; eyeliner kullanımı ile birlikte iyice belirgin hale gelir ve kişinin çekiciliğini ön plana çıkarır. Alt kirpik diplerine kahverengi tonlarında bir kalem çekerek, çekiciliği arttırmak mümkündür. Eğer dumanlı gözler hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız; dumanlı göz makyajı ile alakalı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kahverengi Gözlere Uygun Makyaj

kahverengi-goz-icin-makyaj

Kahverengi göz makyajında, metalik farlar en doğru seçimdir.

Metalik farlar, kahverengi gözlere sahip olanlar için en uygun far seçimidir. Gümüş ve altın sarısının karşımı olan farlar da yine kahverengi gözlere hareketlilik getirecektir. Bu şekilde uygulanacak olan makyaj ile birlikte çekicilik de ön plana çıkacaktır.

Yeşil Göz İçin Makyaj

yesil-goz-icin-makyaj

Yeşil göz makyajında, istediğiniz farı tercih edebilir; siyah rimel ve eyeliner ile de bakışlarınıza derinlik kazandırabilirsiniz.

Yeşil gözler de tıpkı ela gözler gibi farklı tonlardaki göz makyajını kaldırabilir. İstediğiniz renkte farı yeşil gözler için tercih edebilir ve siyah eyeliner ile rimel kullanarak daha dolgun ve etkileyici bir bakış elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git