Göz Çevresi Bakımı İçin Öneriler

Göz Çevresi Bakımı İçin Öneriler
14 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 473 kez okundu.

Göz Çevresi Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Yüzün en hassas ve en dikkat çekici bölgeleri; dudaklar ve gözlerdir. Zaten bayanlar olarak makyaj yaparken en çok bu bölümlere yoğunlaşırız ve bu şekilde bakımlı olduğumuzu herkese gösteririz. Bir makyajda ya gözler ya da dudaklar ön plana çıkarılır, bu şekilde seksi duruş da sergilenmiş olur. Cildin diğer bölgelerine göre farklı bir yapısı olan gözler; insanların ilk bakışta etkilendiği bölge olarak da dikkat çekiyor. Cildin kendini yenilemesinin bir hayli zor olduğu göz çevresi, kırışmaya da en uygun bölgedir. Bu yüzden göz çevresi bakımına titiz bir şekilde yaklaşmamız gerekiyor.

Cilt bakımı noktasında insanların en fazla zorluk yaşadıkları göz çevreleri; hassas yapılarıyla dikkat çekiyor. Yağ bezelerinin olmadığı bu bölüm, bu yüzden yenilenmesi de bir hayli zor olan bir bölümdür. Cildin kırışmaya en müsait olduğu göz çevresi; eğer doğru bir şekilde bakıma alınmazsa; sizin daha yaşlı ve daha kötü görünmenize de neden olacaktır. Şimdi sizlere bu konuda yapabilecekleriniz hakkında birtakım bilgiler vereceğiz.

goz-cevresi-bakimi

Göz Çevresi Bakımı İçin 8 Öneri

  1. Öncelikle şunu unutmayın ki; düzenli bir uyku, vücudun tam anlamıyla sağlıklı olabilmesi adına dikkat edilmesi gereken en temel konudur. Göz çevresi bakımında da, düzenli uyku ilk sırada yer alıyor.
  2. Güneş ışınları; cildi olumsuz yönde etkileyen en önemli tehdittir. Göz çevresinin bundan etkilenmemesi için mutlaka güneş gözlüğü takmanız gerekiyor. Soğuk havalarda da yine göz çevresi tıpkı güneş ışınlarında olduğu gibi olumsuz etkilenmektedir.
  3. Göz çevresi bakımında kullanacağınız ürünler mutlaka hassas yapıdaki ürünler olsun. Örneğin yüzünüz için kullandığınız bir kremi asla göz çevresine sürmeyin.
  4. Düzenli ve dengeli beslenme alışkanlığı; insanların sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri adına dikkat etmeleri gereken bir diğer önemli konudur. Tıpkı düzenli uykuda olduğu gibi, her insan düzenli ve dengeli beslenmelidir. Bu şekilde göz çevresi bakımına da katkı sağlamış olacaksınız.
  5. Sağlıklı ve genç bir göz çevresine sahip olmak istiyorsanız; kıvırcık, ıspanak, marul, maydanoz, bezelye, salatalık ve biber gibi K vitamini açısından zengin olan besinleri tüketmeniz lazım.
  6. Birçok kişinin bildiği salatalık dilimini göz çevresine yerleştirme olayı; göz çevresinin rahatlamasına yardımcı oluyor. Ortalama 15 dakika kadar bu şekilde bekleyin ve gençleştiğinizi hissedin.
  7. Yeşil çay sağlıklı yaşam içerisinde birçok kişi tarafından içilmesi tavsiye edilen bir çay türü olarak biliniyor. Aynı şekilde göz çevresinin dinlenmesi ve ferahlaması konusunda da yine yeşil çaydan yardım alabilirsiniz. 2 poşet yeşil çay alın ve ılık suda beklettikten sonra; birini bir gözünüze, ötekini diğer gözünüze koyarak dinlenin. Yeşil çaya batırılmış olan pamuk yardımıyla da yine bu dinlenme işlemini yapabilirsiniz.
  8. Göz çevresi için doğal bir bakım olan badem yağı; göz altı kırışıklarının ve morluklarının giderilmesinde önemli rol oynuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git