Genç Bayanların Sokak Stili Tercihleri

Genç Bayanların Sokak Stili Tercihleri

Sonbaharın gelmesi ile birlikte sokak stilinde de birtakım değişiklikler söz konusu. Özellikle genç kızların sokaklarda artık daha mevsime uygun kombinler oluşturduklarını görüyoruz. Sonbaharda havanın karasız olması ve bazen güneşli, bazen yağmurlu oluşu, genç bayanları en fazla zorlayan noktalardan bir tanesidir. Bu yüzden ne tam yazlık, ne de tam kışlık kıyafetleri tercih etmemek gerekiyor.

İnce Kazak ve Jean Kombini

Sonbahar mevsiminde genç kız kıyafet kombinleri arasında en fazla karşılaştığımız stil; ince bir kazak altına giyilen jean pantolon ile oluşturulan kombin olmaktadır. Bu kombinde ayakkabı seçimi kapalı bir spor ayakkabı ya da dolgu topuklu ayakkabı olmalıdır. Yanınızda bir ceket bulundurursanız; mevsim açısından daha tedbirli bir davranış sergilemiş olursunuz.

Hırka ve Yeleklerle Yapılan Kombin

Hırka ve yelekler, özellikle içerisinde bulunduğumuz Sonbahar sezonu için en uygun parçalar arasındadır. Şık bir bluz üzerine giyilen hırka ya da yelek ile kombinin üst kısmı tamamlanmış olacaktır. Altına pantolon ve kapalı bir ayakkabı giyerek kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Termal Taytlar Sokak Stilinde İlgi Görüyor

Sonbahar ve Kış mevsimlerinde sokak stilinde genç bayanların en fazla oluşturdukları kombinler arasında; termal taytlarla oluşturulan kombinler bulunuyor. Termal taytların sıcaklığı sayesinde soğuk havaların etkisi kırılıyor. Aynı zamanda taytlar bacakları daha seksi bir görünüme kavuşturuyor. Üzerine uzun ve salaş bir kazak giyerek kombininizi tamamlayabilirsiniz. Ayakkabı olarak çizmelere yönelmekte fayda olacaktır. Kombine ek olarak yanınıza bir palto alabilirsiniz.

Şık Görünmek İçin Elbiseler

Sokak stilinde daha modern olmak isteyen bayanların tercihi; elbiseler oluyor. Mevsime göre özel olarak tasarlanan günlük elbiseler; hem genç bayanların aradığı şıklığı bulmalarına yardım ediyor, hem de bir nevi kombin yapma derdinden onları kurtarıyor. Altına kapalı topuklu bir ayakkabı giyip, elinize de küçük bir çanta alarak bu kombini tamamlayabilirsiniz.

Kot Şort Modası

Kot şortlar; yaz-kış genç hanımların sokak stilinde tercih ettikleri kombinler arasında yer almaktadır. Kot şortlarla oluşturulan kombinlerin üzerine yazın bir tişört ve altına da sandalet ayakkabı giyerek, stilinizi tamamlayabilirsiniz. Kışın ise; kot şortların altına opak çorap ve çizme giyebilir, üst kısma da bir bluz ve hırka alabilirsiniz. Dış giyimde ise ceket ya da paltolar tercihiniz olmalıdır. Kot şortlar sokak stilinde genç kızların her dönem kullandıkları parçalar arasında yer almaktadır.

Etiketler:

Genç Bayanların Sokak Stili Tercihleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Leman dedi ki:

    Güzel bir seçim olmuş çok beğendimmm

    1. Aslı Kerem dedi ki:

      İlginiz için teşekkür ederiz Leman Hanım.

Sayfa başına git