Fit ve Güzel Bir Görünüm İçin Yapılması Gerekenler

Fit ve Güzel Bir Görünüm İçin Yapılması Gerekenler
3 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 548 kez okundu.

Fit Görünmek İçin Neler Yapılmalıdır? 

Fit bir görünüme sahip olmak için sadece bakımlı olmak ya da sadece spor yapmak yeterli değildir. Özellikle biz bayanların fit olmak adına dikkat etmemiz gereken birçok nokta bulunuyor. Bakımdan spora, egzersizden beslenmeye ve uyku düzenine kadar birçok detaya dikkat ederek ancak fit görünebiliriz. Bunun için sabırlı olmak ve kendimize bir plan yaparak, bu plana sadık kalmak gerekiyor.

Her kadının hayalidir yazın fit ve cazibeli bir vücuda sahip olmak. Özellikle deniz kenarında güneşlenirken ve denize girerken fit bir vücut ile o ortamda bulunmak; dikkatlerin de doğal olarak üzerinize çekilmesine neden olacaktır. Ancak fit görünmek o kadar da kolay değil. Öncelikle sabırlı olmak ve bütün adımları dikkatli bir şekilde takip etmek gerekiyor. Bunun için de plan yapmak en iyi seçenektir.

Peeling

Fit ve güzel görünmek için uygulayacağınız ilk adım peeling olmalıdır.

Öncelikle vücudunuzun güzel görünmesini istiyorsanız ilk olarak işe peeling ile başlamalısınız. Vücudunuzdaki ölü hücrelerden kurtulmak adına peeling bulunmaz bir fırsattır. Cildiniz peeling sayesinde pürüzsüz bir kıvama ulaşırken; ten renginiz de doğal olarak açılacaktır. Peeling sayesinde güneşte leke sorunu da ortadan kalkmaktadır.

Nemlendirme

Vücudun yağlı görünümden kurtulması için nemlendirici kremleri tercih edebilirsiniz.

Her mevsimde nemlendirici krem kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Cildin her zaman neme ihtiyacı olduğunu unutmayın arkadaşlar. Bu yüzden duş aldıktan ya da banyo yaptıktan sonra; mutlaka nemlendirici krem yardımıyla cildinizi nemlendirin ve onun isteklerine cevap verin.

Selülit Bakımı

Basen sorununun ortadan kalkması ve fit görünmeniz için selülit bakımına dikkat etmeniz gerekiyor.

Biliyorum bayanlar bu adımı dikkatli bir şekilde takip ediyorsunuz. Zira hepimizin sorunu bu selülitler. İster istemez yaşantımızın bir bölümünde karşımıza çıkabiliyor. Bu selülitlerden kurtulmak için mutlaka cildi nemlendiren ve sıkılaştıran bir ürün tercih etmelisiniz. Doğal maskeleri kullanmanız bu noktada yararınıza olacaktır. Bu arada fitness yaparken yağ yakma metoduyla da buna destek olabilirsiniz.

Sıkılaştırıcı

Vücutta meydana gelen sarkmaların önüne geçmek adına vücudun sıkılaştırılması lazımdır.

Vücudun fit ve seksi görünmesi için sıkılaşması şarttır. Bu noktada vücuda şekil veren ve vücut hatlarındaki sorunları onaran sıkılaştırıcı kremleri mutlaka hayatınızda bulundurun. Yaşlanma karşıtı olan bu kremler; daha genç görünmenize yardımcı olacaktır.

Bol Su

Her gün yeteri kadar su içmek; insan sağlığı ve fit görünmek için önemlidir.

Sağlıklı yaşamak için her gün yeteri kadar su tüketmeliyiz. Fit görünmek ve güzel bir vücuda sahip olmanın yolu da yine bol su içmekten geçiyor. Günde 2.5-3 litre kadar su içerek, bu adımı da rahatlıkla halledebilirsiniz.

Düzenli Uyku

Fit ve güzel görünmek için düzenli uykuya dikkat edilmesi gerekmektedir.

İstediğiniz kadar bakım, egzersiz yapın ve düzenli beslenin; eğer uykunuzu doğru zamanda almazsanız bunların hepsi boşa gider. Zira vücudunun uyku saatleri diye tabir edilen saatlerde dinlenmeye ihtiyacı vardır. Bu saatler de uzmanlar tarafından 23:00-03:00 arası olarak belirlenmiştir. Mutlaka her insanın bu saatte uykuda olması gerekmektedir. Sabah hava aydınlanmadan hemen önce uyanıp; hava aydınlanması anındaki o havayı teneffüs etmeniz de yine her açıdan sizin yararınıza olacaktır.

El ve Ayak Bakımı

Eğer vücudunuzun tam manası ile çekici görünmesini ve fit olmasını istiyorsanız; ayak ve el bakımına da gereken önemi vermeniz lazım.

Vücudun bir bütün olarak fit ve güzel görünmesi için; el ve ayak bakımını da ihmal etmemeniz gerekiyor. El ve ayak yapımız çok hassas olduğu için; her an hasar görmeye ve lekelenmeye de müsaittir. Bu yüzden el ve ayakları da uygun bir krem yardımı ile koruma altına almamız lazım.

Egzersiz

Spor ve egzersiz; fit görünmek adına atlamamanız gereken noktaların başında geliyor.

Fit bir vücuda sahip olmanın en temel yolu; egzersiz yapmaktan geçiyor. Mutlaka her gün düzenli olarak egzersiz yapın. Bunun için bir spor salonuna yazılmanız size fayda sağlayacaktır. Bu sayede egzersizlerinizi aksatma derdinden kurtulur ve spor hocalarının da yardımı ile en doğru şekilde hareketleri gerçekleştirebilirsiniz.

Dengeli Beslenme

Düzenli ve dengeli beslenmek fit görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Ancak besinleri doğru bir şekilde tercih etmek de gerekiyor.

İstediğiniz kadar spor yapın, eğer doğru bir şekilde beslenmiyorsanız; yaptığınız egzersizler de boşa gidecektir. Dengeli beslenme ile birlikte ancak spor bir anlam taşır. Bu yüzden yediklerinize dikkat etmeli ve olabildiğince yağ, tuz ve şekerden uzak durmalısınız. Aynı zamanda süt ve süt ürünlerini ve protein içeren besinleri de bolca tercih etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git