Evinizdeki Değişikliğe Halılardan Başlayın

2017’nin En Güzel ve En Modern Halı Örnekleri 

Evinizde birtakım değişiklikler yapmak istiyorsunuz; ancak buna nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Evimde ne tür bir dekoratif çalışma yapsam acaba daha modern ve güzel bir yaşam alanına sahip olurum düşüncesinden sizleri kurtarıyoruz. Zira o kadar uzun uzadıya düşünmenize gerek yok. Eğer evinizde bir değişiklik yapmak istiyorsanız; ilk olarak halılarınızı yenileyerek başlayın. Halılar, hem sizin, hem de dışarıdan gelen insanların ilk ilgisini çeken ev eşyasıdır.

desenli-hali-modelleri-2017

Krem ve kahverengi ile dizayn edilmiş, desenleri ile dikkat çeken 2017’nin trend oturma odası halı modeli… 

Birtakım yenilikler ve değişiklikler yaparak evini daha modern ve güzel bir yaşam alanı haline getirmek isteyenler için; 2017 halı modelleri farklı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Evinizi eşinizle birlikte kendi zevkinize göre yenilerken; işe halıları değiştirmekle başlayabilir ve ortak bir kararla, eviniz için en uygun halıları temin edebilirsiniz. Zira piyasada o kadar fazla model yer alıyor ki, kolaylıkla bu noktada karar verebilirsiniz. Halı seçiminde dikkat etmeniz gereken nokta ise; evin hangi bölümleri için halı alacağınız ve o bölümlere ne kadar boyda halıların yeteceğini bilmenizdir. Genelde evlerin salonlarına daha büyük boylarda halılar konurken; odalara daha ufak boylarda halılar tercih ediliyor. Tabi odaların büyüklüğüne göre bu durum değişebilir.

Sade Yapıdaki Halılar

Bir insan giyim tarzı ve yaşantısıyla, nasıl bir zevke sahip olduğunu apaçık belli eder. Sade bir giyim tarzı ve sade bir yaşantıdaysanız; sizin sadelikten hoşlandığınız aşikardır. Bu yüzden de evinizde yapacağınız yenilemede halı seçerken; mutlaka deseni olmayan, sade ve klasik halılara yönelin. Bu halıların renkli olmamasına da dikkat edin. Bu tür halılar tam da sizin karakterinizi yansıtmaktadır.

Çiçek Desenli Halılar

Evinizde bahar havasını uyandırmak istiyorsanız; mutlaka çiçeklere yönelin. Bu nedenle halı seçiminde de çiçek desenli halıları tercih edin. Yeni sezon halı modelleri içerisinde; bu tür tasarımları sıkça bulacaksınız. Farklı çiçek motifleriyle süslenmiş olan halılar içerisinden rahatlıkla istediğiniz parçaları seçebilirsiniz.

Farklı Motiflerin Yer Aldığı Halılar

İç içe geçmiş karışık desenlerin yer aldığı halılar; enerjisi ve dinamizmi yüksek olan ev sahipleri tarafından tercih ediliyor. Bu yüzden de yeni sezon halıları içerisinde bu tür tasarımlar geniş bir yelpaze ile yer alıyor. Farklı motiflerin ve figürlerin yer aldığı halılar arasından; hangi motifi daha fazla beğendiyseniz, o halıyı satın alarak evinizdeki ilk değişikliği yapabilirsiniz.

Kare Desenli Halılar

Her yıl olduğu gibi 2017 yılında da yine kareli halılar bulunuyor. Sadeliği pek tercih etmeyen, ancak klasik yapıdan da bir türlü vazgeçemeyenler için tasarlanan kare desenli halılar; evinizdeki dekorasyon çalışması esnasında tercih edebileceğiniz modellerdendir. Kareli halılar; evinize derinlik katarken; daha klasik bir görüntü de sunacaktır.

Rengarenk Halılar

Gelelim yeni sezonun trendi olan halılara. Yeni sezonun halı modellerinde en fazla dikkat çeken; renkli halılar oldu. Birçok çok rengin bir arada olduğu rengarenk halılar; özellikle yazın cıvıl cıvıl bir ortam yaratmak isteyenler tarafından tercih edilecek. Bu şekilde evinizden içeriye pozitif enerji girmiş olacak.

Etiketler:

Evinizdeki Değişikliğe Halılardan Başlayın Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Burak dedi ki:

    Halı seçimi yaparken hep şu hatayı yapıyoruz, evdeki halıların rengini her zaman mobilya renkleriyle uyumlu olmasına dikkat ediyoruz fakat aldığımız kaliteli halılar bu dekorasyon eşleştirmenin içerisinde çok soluk kalıyor. Ben kendi evimde mobilyanın renginde değilde mobilyanın rengine uyan zıt bir renk hali kullanıyorum. Oldukça güzel duruyor ve aynı zamanda kendini daha çok belli ediyor.

Sayfa başına git