Evde Saç Güzelliğini Arttırabileceğiniz Doğal Yöntemler

Evde Saç Güzelliğini Arttırabileceğiniz Doğal Yöntemler
29 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 927 kez okundu.

Evde Saç Güzelliğini Arttırabileceğiniz Doğal Yöntemler

Saç güzelliği tartışmasız her kadının vazgeçilmezidir. Saç bakımlarınızı yaptırmak için kuaför ve güzellik salonlarına gidip çok pahalı bakımlar yaptırabilirsiniz ancak eğlenceli ve ekonomik yol arayan bayalar bakımlarını evlerinde de uygulayabilirler. Hayal ettiğiniz güzel saçlara sahip olmanızın tek yolu dengeli beslenip doğal ürünlerle yapacağınız rutin saç bakımlarıdır. Uçuk ücretler ödemekten kurtulmanız, güzellik salonları ve kuaförlere gitmeden doğal ürünler kullanarak uygulayacağınız bakımların temel prensibi yani size düşen en önemli faktör ise ısrarcı olmaktır.

Su İçmenin Saça Faydaları

Su tüketimine ve beslenmenize dikkat etmelisiniz. Proteini yüksek gıdalar ve günde ortalama en az 2 – 2,5 litre su tüketmelisiniz. Sonrasında saçlarınıza rutin şekilde saç bakım takvimi oluşturabilirsiniz. Basit saç bakım yöntemleri ise saçlarınızı normal sıcaklıkta su ile yıkamak ve saçlarınızı fön makinesi vb. kurutma aletleri olmadan doğal halinde kurumaya bırakmaktır.

Şüphe yok ki doğal saç bakımlarınız saçlarınıza parlaklık kazandırır, saçınızın kurumasını engelleyecek saç derisine yapacağınız işlemler evde doğal saç bakımı sayesinde saçlarınıza nem kazandıracak.

Yumurta İle Saç Bakımı

Yumurta İle Yapılan Maskeler Her Zaman İşe Yarar 

Bakım maskelerinin neredeyse hepsinde yer alan zengin protein içeren yumurta kesinlikle olmazsa olmazlarımız arasında yer almalıdır. Güneş ışınlarından yıpranmış saçların bakımları içinde zirvede yer alan yumurtayı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Yumurta maskesini uygularken kullanılacak miktarı saçınızın uzunluğuna göre belirlemeniz gerekmektedir(Uzun saç için 2 yumurta; kısa saç için 1 yumurta).

Yumurtayı kabın içinde köpürene kadar çırptıktan sonra parmak uçlarınız ile saç ve saç derinize masaj yaparak iyice yedirin. Kap içerisinde kalan yumurtayı da saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar eşit olarak sürüp 30 dakika bekleyin. Yumurta işlemini yaparken ıslak saçlarınızın fazla suyunu havlu ile bastırmadan aldıktan sonra süreceksiniz. Sıra geldi yumurta maskemizi temizlemeye. Soğuk ve hafif ılımsı bir su ve doğal şampuan ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftalık olarak yaparsanız saçlarınız nemlenecek ve derinizin yumuşacık olmasını sağlayacak. Saçlarınıza canlılık ve parlaklılık kazandırırken aynı zamanda kırıklarınızın da azaldığını göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git