Esmer Bayanlara Özel Saç Modelleri

Esmer Bayanlara Özel Saç Modelleri 

Esmer tenli kadınlar tercih edecekleri saç modellerine ve renklerine büyük bir titizlilik ile hareket ederek karar vermelidirler. Zira ten rengi ile saç modeli ve renginin uyumu; kadının dış görünüşünü doğrudan etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Bu yüzden kadınların ten renklerine uygun tonlarda saç modellerini tercih etmeleri gerekmektedir. Esmer bir kadına yakışan saç renkleri arasında; kestane kahve tonları, karamel kahve tonları, bal ve kahve karışımı, kızıl kahve tonları ve tabi ki de siyah saç renkleri yer almaktadır. Bu saç modelleri içerisinden sizin için en uygun olanını bularak, saçlarınızı ten renginiz ile uyumlu bir görünüme kavuşturmanız gerekmektedir.

Kestane Kahve Saç Modeli

Kestane Kahve Saç Modelleri

Eğer ten renginiz esmer ve gözleriniz de kahverengi ise; sizin için en uygun saç modeli kestane kahve tonu olmaktadır. Koyu tonda olan bu saç rengi ile son derece asil ve bir o kadar da çekici bir görünüme kavuşmanız mümkündür.

Karamel Kahverengi Saç Modelleri

Karamel Kahve Saç Modelleri

Karamel kahve saç modelleri de yine esmer tenli bayanların tercih edebilecekleri saç renkleri arasında yer almaktadır. Genelde saçları katlı olan ve çok fazla uzun olmayan bayanların bu rengi tercih etmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda saçınızın orijinal rengi eğer kahverengi ise; altın parıltılar kullanarak saçınızı daha da modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kahve Bal Karışımı Saç Modeli

Bal ve Kahve Karışımı Saç Modelleri

Bal ve kahve karışımı saç renginin esmer bayanlar tarafından kullanılmasının en önemli nedeni; yüz hatlarının daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmasıdır. Dünyanın ünlü isimleri de sırf bu yüzden bu saç stilini tercih etmektedirler. Bu renk ile dalgalı ve kısa saçlar oldukça güzel bir duruş sergilemektedir. O yüzden bu saç rengine saçlarınızı boyatmadan önce eğer çok uzun ise; kısaltmanızı ve şekil verirken de, dalgalı bir görünüme kavuşturmanızı tavsiye ediyoruz.

Kahve Kızıl Saç Modeli

Kızıl Kahve Saç Modelleri

Eğer kendinizden emin ve cesur bir bayansanız, kızıl saç modelini tercih etmek istemeniz gayet doğaldır. Ancak esmer ten rengine sahipseniz; dikkat etmeniz gereken bir noktada var. Kızılın orijinal tonunu değil de; kahve tonlarına yakın olan tonunu tercih etmelisiniz. Zira ancak bu şekilde ten renginiz ile uyumlu kızıl bir saça sahip olabilirsiniz. Bu saç rengi de yine saçların çok fazla uzun olmadığı durumunda oldukça güzel görünmesine yardımcı olacaktır.

Esmerlere Yakışan Saç Modelleri

Siyah Saç Modelleri

Esmer tenli kadınların genelde orijinal saç rengi siyahtır. Siyah; esmer tenli bayanlar için en uygun saç rengi olarak ön plana çıkmaktadır. Bu saç rengi ile saçınızı istediğiniz modelde de yaptırabilirsiniz. İster kısa, ister uzun, ister düz, ister dalgalı, ister kıvırcık, ister örgülü, isterseniz de topuzlu saç stillerini siyah saç rengi ile rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Aşağıdaki galeride esmer bayanlar için en uygun saç renkleri ve modelleri yer almaktadır, bakabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git