Erkeklerin Sıkça Söylediği Yalanlar

Erkeklerin Sıkça Söylediği Yalanlar
14 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 439 kez okundu.

Erkeklerin İlişkide Sıkça Söylediği Yalanlar

Hepimiz dönem dönem ufak tefek yalanlar söylemek zorunda kalıyoruz. Durumu kurtarmak adına söylediğimiz yalanları bizim gibi erkekler de söyleyebiliyor. Ancak erkeklerin söylediği yalanlar daha acemice oluyor ve bizim gibi bu konuda yaratıcı olamadıkları için, sıradanlaşmış yalanlara yöneliyorlar. Cem Yılmaz’ın stand-up şovunda da belirttiği gibi erkeklerin söylediği yalanlar çok daha naif ve sıradan oluyor, kadınlar ise bu konuda daha tecrübeli oluyorlar.

Durumu kurtarmak adına erkekler de tıpkı kadınlar gibi birçok kez yalana başvurur; ancak bu konuda yaratıcı olmayan erkekler; hep aynı yalanları sıraladıkları için, pek de inandırıcı olamazlar. 

Yalan söyleme konusunda kadınlar kadar yaratıcı ve becerikli olmayan erkekler; durumu kurtarmak adına hep aynı yalanları söylüyorlar. Enmodabox.com olarak erkeklerin söylediği yalanlar konusunda bilgiler veriyoruz, dikkatlice okuyunuz.

Seni Sonra Arayacağım

Erkeklerin en sık söylediği yalanlar arasında belki de birinci sırada “seni sonra ararım” cümlesi geliyor. İlk buluşmadan önce eğer bir erkek sizi aramıyorsa; bilin ki, sizinle ciddi düşünmüyordur. Nezaketen numaranızı isteyen ve sizi arayacağını söyleyen bir erkek, genel olarak sizi aramaz ve umursamaz bir tavır sergiler.

Aradığını Görmemişim

Bu yalan sadece erkeklere has bir yalan değildir; bu yalanı gün içerisinde başka şeylerle meşgul olduğumuz için hepimiz zaman zaman söylemek durumunda kalıyoruz. Ancak bu cümleyle karşılaşıyorsanız; hemen karşınızdakinin yalan söylediğini düşünmeyin, sadece sık sık bu cümle tekrar ediyorsa yalan söyleme durumu söz konusu olabilir.

Sana Hiç Yalan Söylemedim

Bu cümle çok sık tekrar edilen ve yalan içerisinde yalan barındıran bir cümledir. Bu yalanı aslında sadece erkekler bize söylemez, biz de onlara söyleriz. İlla ki, karşımızdaki kişiye açıklayamadığımız ve onun üzülmesini istemediğimiz için ifade edemediğimiz şeyler olabilir. Bu durumda da onlara yalan söylemek durumunda kalırız. Eğer bu yüzden yalan söyleniyorsa, bu affedilebilir; ancak diğer yalanların ilişki içerisinde yer almaması gerekiyor. İlişkinin selameti açısından buna dikkat etmeli her iki taraf da.

Sen Çok Daha Güzelsin

Sen herkesten çok daha güzelsin sözü aslında insanın sevdiği kendisine çok güzel görünür lafı ile doğru orantılıdır. Bu bana göre doğru bir cümle, ancak yerinde kullanıldığı zaman. Ancak bir yerde erkek arkadaşınızın gözü bir başka kadına çarptı ve durumu kurtarmak adına sizin; “ben mi güzelim yoksa o mu?” sözüne sen çok daha güzelsin yanıtını verdi. Bu durumda yalan söylediği aşikardır.

Cinsellik Benim İçin Önemli Değil

Cinsellik, hiçbir erkek için ikinci planda değildir. Ancak bazı erkekler iradesine hakim olduğu için, size olan aşkı gereği bu konuya girmez. Eğer bir erkek cinsellik benim için önemli değil diyor ise; bu bir yalandır. İkinci plana atan erkekler olabilir, ama önemli değil lafı baştan aşağıya kadar yalan bir sözdür.

Evime İlk Giren Kadın Sensin

Bu söz doğru da olabilir, yalan da… Ancak erkeklerin sık söylediği yalanlar arasına giren bu cümle; sizi evine davet eden bir erkeğin söylediği yalanlar arasındadır. Evime ilk gelen sensin sözü; erkeklerin sıkça başvurduğu yalanlar arasındadır. Erkeklerin % 90’ı bu yalana başvurur.

Sorun Sende Değil, Bende!

İlişkinin bitmesi için başvurulan yalanların başında geliyor. Bunu erkekler gibi bizler de sıkça söyleriz. “Sorun sende değil bende” cümlesinin kuran bir kişi, direkt olarak ilişkinin sona ermesini istiyor demektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git