En Etkili 3 Sivilce Maskesi

En Etkili 3 Sivilce Maskesi
12 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 433 kez okundu.

Sivilceleri Yok Eden Maske Tarifleri

Daha çok ergenlik döneminde meydana gelen yumuşak doku enfeksiyonu olarak adlandırılan sivilceler; hayatımız boyunca zaman zaman karşımıza çıkarak bizleri zor durumda bırakabiliyor. Ergenlik döneminde çıkan sivilceler, kişilik gelişimi olumsuz yönde etkilerken; yaş ilerledikçe meydana gelen sivilceler de, güzelliğimize engel oluyor. Sivilcelerden kurtulmak için kullandığımız ürünler de; kimyasal içerikleri nedenli ile zararlı etkiler yapabiliyor. Bu yüzden doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulmayı tercih etmek ve evde kendi imkanlarımızla yapabileceğimiz maske tariflerine yönelmek; en mantıklı çözüm olacaktır.

Birbirinden etkili 3 sivilce maskesini sizler için araştırdık ve sivilcelerinizden kurtulmanız için bu maske tariflerine yer veriyoruz. Evde, kendi imkanlarınızla kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu maskeler sayesinde artık sivilce derdinden kurtulacak ve daha güzel bir cilde sahip olacaksınız. Fakat sivilce maskeleri ile sivilceleriniz ortadan kaybolduktan sonra; geri gelmemesi için düzenli ve dengeli beslenmeye özen göstermeniz gerekiyor.

Gül Suyu Maskesi

gul-suyu-maskesi

Bir yemek kaşığı balın üzerine ekleyeceğiniz gül suyuyla bu maskeyi kolayca hazırlayabilirsiniz.

En etkili sivilce maskelerinden ilki gül suyu maskesi olarak karşımıza çıkıyor. İnsana doğanın verdiği bir güzellik olan gül suyu; sivilcelerle çetin bir mücadele içerisine girerek, bu dertten kurtulmanıza olanak tanıyacaktır. Bu maskede gül suyunun yanında; yeteri kadar bal da gerekiyor. Bir yemek kaşığı kadar balın üzerine, kremsi bir kıvama gelecek miktarda gül suyu dökmelisiniz. Bu karışımı uygun bir kap içerisinde hazırladıktan sonra; temiz ve kuru olan cildinize uygulayabilirsiniz. 15 dakika kadar bekledikten sonra; yüzünüzü güzelce yıkayın. Cildin derinlemesine temizliğine yardımcı olan bu karışım; sivilcelerden kurtulmanız da olanak sağlayacaktır.

Yumurta Akı Maskesi

yumurta-aki-maskesi

Bir yumurta akı ve yarım kaşık limon suyu ile hazırlayacağınız bu karışım cildinizi derinlemesine temizleyecek ve lekelerden sizi kurtaracak.

Yumurtanın beyazı ile oluşturulan yumurta akı maskesi de; sivilcelere meydan okumanız için en etkili sivilce maskeleri arasında yer alıyor. Cildin yapısı proteinden var olduğu için; yumurta akı tam da cilt dostu bir maske tarifi olarak karşımıza çıkıyor. Bir yumurtan akına yarım tatlı kaşığı kadar limon suyu sıkın ve bu karışımı hazırladıktan sonra, cildinize sürün. Temiz ve kuru bir cilde uygulanması gereken bu karışım; ortalama 15 dakika yüzde kalmalı ve daha sonra iyice yıkanmalıdır.

Elmalı Maske Tarifi

elmali-maske-tarifi

Orta boy bir elmayı rendeleyip, üzerine bir yemek kaşığı kadar bal katarak, bu karışımı hazırlayabilirsiniz.

Sivilcelerden kurtulmanız konusunda sizlere yardımcı olacak olan bir diğer karışım; elma ile hazırlanan karışımdır. Orta boyda bir elmayı güzelce rendeledikten sonra; üzerine bir yemek kaşığı kadar bal dökün ve uygun bir kapta bu karışımı hazırlayın. Cildinize uygulayacağınız bu maskeyi, yüzünüzde 15 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Cilt bakımı konusunda en etkili cilt temizleme maskeleri arasında yer alan bu karışım; sivilce izlerinin ortadan kaybolmasına da olanak tanıyacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git