Dünyanın En Rahat 10 Topuklu Ayakkabı Markası

Bayanlar topuklu ayakkabılardan vazgeçmezler ama diğer bir yandan da acılarını fazlasıyla çekerler. Bu yüzden birçok bayan ayakkabı markası hergün yeni teknolojiler ile birlikte topuklu ayakkabılarındaki sağlık ve konfor kalitesini arttırmayı amaçlıyor. Peki siz bu yeniliklerin farkında mısınız?

Bu yazıda sizler için dünyanın en rahat topuklu ayakkabı markalarını bir araya getirdik. Bir topuklu ayakkabı ne kadar rahat olabilirse tabi!

Bayanların sadece önemli günlerinde değil artık normal yaşantıda dahi tercih ettiği topuklu ayakkabıların ayak sağlığına olumsuz etkisi çok fazla. Özellikle ağrı, eklemlerde yamulmalar ve sağlıklı duruşundan uzaklaşması en sık gözükenleri. Siz de bu gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız bu yazıyı es geçmeyin.

En Rahat 10 Topuklu Ayakkabı Markası

CC Corso Como

Türkiye’de mağazası olmayan CC Corso Como markası rahat topuklu ayakkabıları ile ön plana çıkan bir ayakkabı üreticisidir. Amerika Birleşik Devletleri’nde mağazası bulunmaktadır. Yurtdışına giden bir arkadaşınız olursa almasını isteyebilirsiniz. Fiyatları ise 100-150 dolar aralığında yer almaktadır. Yani yaklaşık 300-450 tl aralığında diyebiliriz.

CC Corso Como‘dan sizin için seçtiğimiz örnekler;

Clarks

İngiliz firması olan ve ülkemizde Boyner Grubu tarafından satışı yapılan Clarks ayakkabıları, kalitesi ve rahatlığı ile dikkat çekmektedir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz ayakkabıları olan ve ülkemizdeki en rahat topuklu ayakkabılardan bazılarını barındıran firmanın ayakkabılarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Clarks firmasının sahip olduğu taban teknolojisi, onu en rahat topuklu ayakkabı firmaları arasında üst sıralara çıkarıyor.

Loeffler Randall

Türkiye’de kendine ait bir mağazası bulunmayan Loeffler Randall, ürünlerini Vakko aracılığı ile satmaktadır. Ayakkabılarının rahatlığı kadar pahalılığı ile de dikkat çekmektedir. Ürünleri vakko internet sitesi üzerinden ve vakko mağazalarından satın alabilirsiniz. İstanbul’da Bağdat Caddesi üzerinde bir mağazası bulunuyor.

David Tate

Türkiye’de satışı bulunmayan bir başka marka ise David Tate‘dir. Ayakkabılarının rahatlığı ile ün yapmış bir marka olan David Tate, bayanlara şıklığı ve rahatlığı aynı anda sunmaktadır. Fiyatı ise 150 dolar civarında değişmektedir.

Sizin için birkaç modelini seçtik ve beğeninize sunuyoruz.

Cole Haan

Türkiye’de birkaç internet sitesi satışını yapıyor. Ama çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Yurtdışından getirtmeniz orjinal ürün almak için daha mantıklı olacaktır. Türkiye’de yüksek fiyatlara satılan Cole Haan ayakkabıları yurtdışında 200 dolar civarında bulabilirsiniz.

Ayakabılarının fiyatları biraz yüksek olsa da uzun yıllar rahat bir ayakkabı giymek isteyenler için güzel bir seçim olacaktır.

Naturalizer

Türkiye’de ne yazık ki mağazası bulunmuyor. Naturalizer kullananların büyük bir bölümü özellikle rahatlığından çok memnun. Ayrıca özgün ve sade tasarımları ile iş kadınlarının bir numaralı tercihi. Aşağıdaki galeriden modelleri inceleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Børn

Türkiye’de satışı olmasa da birgün karşınıza çıkarsa kesinlikle deneyin; bayılacaksınız.

Özellikle el yapımı ürünleri ve konfora yönelik çalışmaları ile ön plana çıkan Born ayakkabı markası, sahip olduğu geniş model yelpazesi ile tüm isteklerinizi karşılayabilir.

Aerosoles

Ülkemizde DESA tarafından satılan Aerosoles markası yine rahatlığı ile ön plana çıkan ayakkabı markalarından. Topuklu ayakkabıların hep rahat olmadığı konuşulurdu. Bu ayakkabı markası ile son bulabilir.

Aşağıdaki galeriden birkaç Aerosoles modeline göz atabilirsiniz.

Rockport

1986 hizmete başlayan bir Amerikan ayakkabı üreticisi, Rockport. Türkiye’de de satışı bulunuyor. Ayakkabı üzerine araştırma yapan bayanların duymama imkanı yoktur. Rockport topuklu ayakkabıların rahatlığı dilden dile konuşulan bir hikaye mi? Yoksa gerçek mi? Neden denemiyorsunuz.

Aşağıda birbirinden zarif modellerini bulabilirsiniz.

Eileen Fisher

Eileen Fisher Topuklu Ayakkabı ModelleriBirisi dünyanın en rahat ayakkabısını mı soruyor ? Hem de topuklu ayakkabı…

Evet! Eileen Fisher ayakkabılarının fiyatını bir kenara bırakmamız imkansız ama rahatlığına da kesinlikle değecektir. Ortalama olarak fiyatı 2000 tl civarındadır. 4000 liraya kadar çıkmaktadır. Bir topuklu ayakkabı ancak bu kadar rahat olabilir. Kesinlikle gardrobunuzda bir tane Eileen Fisher bulunmalı.

Kötü bir haberim var. Türkiye’de mağazası bulunmuyor. Ama birçok ülkede mağazası var. İngiletere merkezli bir firma. İngiltere’ye giderseniz ya da giden bir yakınınız olursa kesinlikle bir modelini aldırmanızı öneriyorum.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git