Dantelli Duvak Modelleri

Her genç kızın düşünü kurduğu bir olgudur evlenip yuvasını kurmak, bir aile oluşturmak ve bunun için de zarif bir düğün ve o düğünde kullanacağı duvaklar ve bu duvaklarda en rağbet gösterilen türü olan dantelli duvak modelleri olmaktadır.

Dantelli Duvak Modelleri 15

Duvak gelinliklerin ayrılmaz parçasıdır ve gelinliği tamamlayan parçası olarak her düğünde mutlaka dikkatimizi çeker. Özellikle uzun yıllardır kullanılan duvak modelleri arasında yaygın bir şekilde duvaklara dantel işlendiğini görmek mümkündür. Dantel genellikle iplerin birbirine ağ oluşturacak şekilde iğne ya da tığ ile işlenmesi yoluyla meydana getirilir. Gelinin saçını ve yüzünü örtecek şekilde zarif bir görüntü oluşturur. Modanın pek çok alanında görmeye alıştığımız danteller, dantelli duvak modelleri alanında da karşımıza çıkmaktadır. O bembeyaz gelinliğin üzerinde, henüz söylenmemiş pek çok sırrı saklayan bir perde gibidir adeta. Düğünde en dikkat çeken unsur gelinlik ve gelinliğin duvağıdır. Dantelli bir duvakla kendinizi herkese hayran bırakabilirsiniz. Dantelli duvak modellerinde uzun, kat katlı, kısa türleri vardır.

Dantelli Duvak Modelleri 16

Duvağı; gelinliğinize uygun olan model arasından seçmeye dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyumsuz seçim; kötü görünümü de beraberinde getirecektir. Saçınıza da; seçtiğiniz dantelli duvak modeline göre şekil vermelisiniz. Yoksa duvağınızla saçınız uyumlu olmaz ve bu beğenilmeyen bir görüntü ortaya koyar. Düğün bitecek, herkes dağılacak ve sırrın iki sahibi baş başa kalacaklardır. Duvak, ucunda püskül gibi sallanan dantelleriyle sır perdesini aralayacak ve gecenin sürprizi, duvağın altındaki güzellik kristal avizeler gibi damadın gözlerini kamaştıracaktır. Uzun lafın kısası; Bulduğunuz gelinliğin nasıl vücudunuza uygun olması, üzerinize kalıp gibi oturması gerekirse, dantelli duvağınızda yüzünüze uyumlu, sizi tamamlayan niteliklere sahip olmalıdır. Dantelli duvak modelleri arasından tarzınıza ve zevkinize en uygun olanı seçmeniz gerekmektedir.

Aşağıdaki galeriden dantelli duvak modelleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git