Çift Renkli Göz Makyajı

Çift Renkli Göz Makyajı
12 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 450 kez okundu.

Renkli Göz Makyajı

Eğer makyajda yeniliklere açık değilseniz; bu yazıyı okumadan geçin derim. Çünkü bu yazı, tek far ile makyaj yapmaktan sıkılmış olan hanımlara ilham kaynağı olmak adına oluşturuldu. Moda haftalarında da sıkça karşımıza çıkan bu makyaj trendi; daha çok İlkbahar ve Yaz aylarında tercih ediliyor. Ancak Sonbahar ve Kış mevsiminde de; bu sezonlara uygun olan farda renkleri bir arada kullanarak, çift renkli göz makyajı yapabilirsiniz.

cift-renkli-goz-makyaji

Yeni makyaj trendi: Çift renkli göz makyajı… 

2016-2017 moda haftalarında sıkça karşımıza çıkan bir makyaj trendidir çift renkli gözler… Renkli farları kullanarak yapacağınız bu makyaj sayesinde; gözlerinizin çekiciliği ve derinliği daha fazla ön plana çıkacak. İlgiyi üzerinize kolayca çekecek ve yaptığınız göz makyajı ile etrafınıza enerji saçacaksınız. Hem güzel, hem de enerjik bir duruşa sahip olmak isteyen yeniliklere açık bayanların tercih edeceği çift renkli göz makyajı; birkaç farklı renk farın bir arada kullanılması sonucu karşımıza çıkıyor. Ancak bu makyajın nasıl uygulanacağını bilmeniz ve en doğru şekilde bu makyaj trendini gözlerinize yansıtmanız gerekiyor. Bu yüzden sizlere renkli far makyajının nasıl yapılacağı konusunda birtakım bilgiler vereceğiz.

Nasıl Yapılır?

Bir diğer adı ile renkli far makyajı olarak bilinen çift renkli göz makyajında en temel nokta; renklerin birbiri ile uyum içerisinde olmasıdır. Bu şekilde 2 ya da 3 farklı göz farını tercih edebilirsiniz. Sadece özel davetlerde değil; İlkbahar-Yaz döneminde sokak stili için oluşturacağınız kombinde de yine renkli göz makyajını rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

iki-renkli-goz-makyaji

Renkli göz makyajı ile bakışlarınız daha anlamlı bir hale gelecek. 

Öncelikle seçeceğinin renklerin açık, orta ve koyu tonlarda olmasına özen gösterin. Hepsi aynı tonda olursa; istediğiniz o gölgeli görünümü elde edemezsiniz ve gözleriniz adeta makyajın içerisinde yok olur gider. Bu yüzden seçeceğiniz renklerin farklı tonlarda olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Göz pınarından başlayarak kaşa doğru açık tonda olan far rengini kullanmalısınız. Ardından orta tondaki göz farını, kaş altındaki kıvrımlı bölgeye uygulamalısınız. Son olarak koyu tondaki farı, kirpik diplerinden başlayarak göz kapaklarının bitişine kadar ince bir çizgi oluşturacak şekilde sürmelisiniz. Tıpkı eyeliner sürüyormuşçasına koyu tondaki göz farını uygulamış olacaksınız.

Renkli göz makyajında tercih edilen bir diğer yöntemde ise; gözün dış kenarından bir gölge oluşturulmaktadır. Eğer küçük gözlere sahipseniz ya da çukurumsu gözleriniz varsa; bu yöntem sizin için daha uygun olacaktır. Temiz bir fırça yardımı ile göz farı renklerinin geçişini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git