Bohem Giyim Tarzı Ne Anlama Geliyor

Bohem Giyim Tarzı Ne Anlama Geliyor
1 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.318 kez okundu.

Bohem Giyim Tarzı Ne Anlama Geliyor 

Bu yazımızda siz değerli takipçilerimizi Bohem giyim tarzı hakkında bilgilendireceğiz. Aslında birçok doğru bilinen yanlışı da bu yazımızda bulacaksınız. Günümüzdeki Bohem stil biraz daha tasarımcıların insafına kalmış durumda. Aslında Bohem giyim tarzı; özgür, hür, rahat ve ucuz bir giyim tarzıdır. Ancak günümüzde trend giyim parçaları ile Bohem giyim tarzı birleştiriliyor. Her ne kadar Bohem stilde moda kaygısı, para harcama durumu söz konusu olmasa da; günümüzde Bohem stil öyle büyüdü ki, tasarımcılar da bunu en iyi şekilde kullanmayı bildi. Bu yüzden Bohem stil artık daha pahalı ve moda olan parçaları içermeye başladı. Fakat siz tamamen özgür bir ruh ile hareket ederek ve bütçenize göre harcamalar yaparak Bohem stil oluşturabilirsiniz.

Bohem Giyim Tarzı

Bohem stil özellikle baharın gelmesi ile birlikte ortaya çıkıyor. Kış mevsiminde de buna özgü parçalar yer alıyor elbette. Ancak ruhu özgür bırakmak denilince ister istemez insanların aklına sıcak günler, güneşli havalar geliyor. Bu yüzden de İlkbahar ve Yaz dönemlerinde Bohem giyim tarzını sıkça karşımızda buluyoruz. Peki ya hangi parçalar Bohem stil içerisine giriyor. İsterseniz bir de madde madde sıralayarak bunlara göz atalım.

Bohem Stile Ait İpuçları 

Desenli Elbise Modelleri

Bohem giyim tarzının ilk maddesinde desenli ve renkli kumaşlar yer alıyor. Ombre kumaşlar, desenli kıyafetler bu alanda başı çekiyor.

Maxi Etek ve Elbiseler

Maxi boy elbiseler ve etekler Bohem stili oluşturma konusunda en uygun giyim parçaları arasında yer alıyor.

Püsküllü Çanta Modelleri

Püsküllü çantalar da aslında Bohem giyim tarzının bir parçası olarak ortaya çıkıyor. Bu tarzı yansıtmak istiyorsanız; mutlaka püsküllü bir çanta kullanmalısınız.

Örgü Saç Modelleri

Örgü işi kıyafetler ve saç modelleri de Bohem stil içerisine giriyor. Seçtiğiniz desenli kıyafetin üzerine örgü işi bir hırka ya da yelek alıp, örgülü saç modeli yaparsanız; tam da Bohem stili 12’den vurmuş olacaksınız.

Dantelli Abiye Elbise Modelleri

Dantel detaylı elbiseler ve kıyafetler, bu stili oluşturmada kolaylık sunuyor.

Bayan Şapka Modelleri

Yuvarlak şapkalar ve çeşitli takılar Bohem stilde bayanlara yardımcı oluyor.

Püsküllü Bohem Bot Modeli

Kışın bu stili oluşturmak isteyenler ise; mutlaka bilek kısmında son bulan yandan fermuarlı botları kullanmalılar.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git